Notowania

kryzys na krymie
07.03.2014 16:23

MSZ wzywa polskich obywateli do opuszczenia Krymu

Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji na Krymie, MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia półwyspu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji na Krymie, MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia półwyspu - poinformował resort na oficjalnej stronie internetowej.

Na zdjęciu Radosław Sikorski, szef polskiego MSZ

MSZ podkreśla, że wszystkie osoby przebywające na Krymie _ powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z Konsulatami Generalnymi RP w Charkowie, Doniecku, Odessie i Sewastopolu _.

Resort zaapelował do przebywających na Ukrainie Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ostatnie wydarzenia na Krymie oraz demonstracje w miastach wschodniej Ukrainy.

MSZ podkreśla, że zasadnym jest powstrzymanie się od planów podróży na Ukrainę, jeśli nie jest ona niezbędna. _ Jednocześnie stanowczo odradza podejmowanie podróży do następujących obwodów Ukrainy: charkowskiego, dniepropietrowskiego, donieckiego, ługańskiego i zaporoskiego. Obywatele polscy przebywający w tych regionach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy _ - czytamy.

MSZ zaleciło podróżującym monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej i śledzenie na bieżąco w dostępnych środkach masowego przekazu informacji w zakresie sytuacji na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polsce nie grozi fala uchodźców z Ukrainy - _ Mam wrażenie, że sytuacja na Ukrainie raczej będzie się uspokajała, niezależnie od kryzysu, jaki ma miejsce na samym Krymie _ - uważa Bartłomiej Sienkiewicz.
Kliczko: Ukraina będzie się inspirować Polską Przewodniczącym ukraińskiej partii UDAR dziękował dziś za nasze zaangażowanie w sytuację na Ukrainie.
Kiedy USA wyślą nam pomoc militarną? Wkrótce pojawią się samoloty wraz z co najmniej 300 żołnierzami personelu.
Tagi: kryzys na krymie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz