Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSWiA przedstawi wyniki kontroli ws. policyjnej imprezy

0
Podziel się:

Schetyna spotkał się w tej sprawie z Matejukiem już 4 września.

MSWiA przedstawi wyniki kontroli ws. policyjnej imprezy
(kprm.gov.pl)
bESJskad

*Wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna spotkał się w piątek po południu z komendantem głównym policji Andrzejem Matejukiem, omawiali m.in. raport z kontroli dotyczącej imprezy policyjnej, na której był chiński biznesmen. Jej wyniki mają być upublicznione w następnym tygodniu. *

Jak poinformowała rzecznik MSWiA Wioletta Paprocka obecnie trwa analiza raportu. _ - Premier Schetyna ma zlecić jeszcze dodatkowe czynności kontrolne. Następnie wyniki kontroli zostaną upublicznione _ - dodała.

O obecności chińskiego biznesmena - dyrektora generalnego spółki GD Poland Investments Sp. z.o.o. - na policyjnym pikniku napisała w ubiegłym tygodniu _ Polityka _. Na imprezie był m.in. wiceszef MSWiA odpowiedzialny za policję Adam Rapacki, komendant główny Andrzej Matejuk i komendant stołeczny Adam Mularz.

bESJskaf

Dziennikarze tygodnika napisali, że początkowo ich informatorzy twierdzili, iż na spotkaniu, zorganizowanym z okazji święta policji, będzie _ pewien Chińczyk rozpracowywany wcześniej przez Europol _ w związku z podejrzeniem o kontakty z chińskimi grupami przestępczymi. Dodali, że po przybyciu na miejsce zauważyli dyrektora generalnego GD Poland Investments Sp. z.o.o., zarządzającej centrum handlowym w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej, który nawiązywał kontakty z policjantami, rozdawał swoje wizytówki i oczekiwał rewanżu.

W związku z tą publikacją, kontrolę przeprowadziło Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji. Jej wyniki - jak powiedziała rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka - wpłynęły już do ministerstwa. _ Trwa analiza raportu _ - dodała.

Już w czwartek w Sejmie podsekretarz stanu w ministerstwie Piotr Stachańczyk powiedział, że z oświadczeń kierownictwa policji i Rapackiego wynika, iż nie wiedzieli oni o zaproszeniu chińskiego biznesmena, a sam przebieg imprezy nie wskazuje, by doszło do naruszenia norm postępowania. _ - Reasumując, brak jest podstaw do wyciągania konsekwencji służbowych _ - powiedział.

Dodał też, że głównym organizatorem imprezy policyjnej, w której uczestniczył chiński biznesmen, był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów KSP. Podkreślił równocześnie, że nie ma żadnych informacji, które wskazywałyby, iż biznesmen brał udział w jej finansowaniu.

bESJskal

Stachańczyk poinformował również, że całe spotkanie finansowane było ze składki policjantów - 20 zł od funkcjonariusza, 30 zł jeśli przyszedł z osobą towarzyszącą - a także ze środków Fundacji Wsparcia Policjantów.

_ - Komendant Stołeczny Policji zaprosił na spotkanie gości honorowych - spośród przedstawicieli administracji publicznej, sądów, prokuratur i wyróżniających się funkcjonariuszy. Pozostałymi uczestnikami spotkania były osoby zaproszone przez funkcjonariuszy oraz goście związków zawodowych; do tej ostatniej grupy należał biznesmen chiński _ - dodał, opierając się na wynikach kontroli.

Schetyna spotkał się w tej sprawie z Matejukiem już 4 września. Zwrócił się wówczas do niego o przeprowadzenie szczegółowej kontroli.

bESJskaG
wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)