Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport millera
27.07.2011 10:09

MSWiA podało datę publikacji Raportu Millera

Data ujawnienia ustaleń państwowej komisji była wielokrotnie przekładana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Raport państwowej komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy smoleńskiej zostanie opublikowany pojutrze o godz 10 rano - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak powiedziała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, raport przedstawią członkowie komisji. Będzie też prezentacja. Dokument opublikowany zostanie równocześnie na stronach internetowych m.in. komisji (www.komisja.smolensk.gov.pl) oraz MSWiA.

Prace komisji zakończyły się 29 czerwca, wtedy dokument przekazany został premierowi Donaldowi Tuskowi i do przetłumaczenie na języki: angielski i rosyjski. W ubiegłym tygodniu szef rządu powiedział, że uznaje 29 lipca (piątek) za ostateczną datę prezentacji raportu, nawet jeśli tłumaczenie nie będzie kompletne.

Członkowie komisji nie ujawniają żadnych szczegółów dokumentu. Wiadomo, że liczy 300 stron, a jego forma - jak już wcześnie mówił szef komisji minister Jerzy Miller - jest podobna do raportu rosyjskiej komisji MAK. Zawiera więc m.in. rozdział dotyczący zaleceń na przyszłość, które mają zapobiegać podobnym tragediom.

Szef MSWiA wielokrotnie zapewniał, że w raporcie nie będzie żadnych nazwisk osób, które miałyby być odpowiedzialne za katastrofę. Wyjaśniał, że rolą komisji nie było rozpatrywanie czyjejkolwiek winy, a _ analiza faktów _.

Wcześniej Miller informował, że obie strony - polska i rosyjska - były nieprzygotowane do lotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 r., a błędy popełnili zarówno polscy piloci, jak i rosyjscy kontrolerzy. Podkreślał równocześnie, że raport będzie dla polskiej strony bardziej surowy i bolesny, bo dotknie takich kwestii jak _ ludzkie zaniechania i niefrasobliwość _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t90202.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;o;raporcie;millera;decyzje;podejmuje;premier,214,0,880342.html) Klich do wymiany? _ Prezydent nie ma kandydata _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t87237.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/loty;najwazniejszych;osob;w;panstwie;pod;lupa;nik,57,0,878905.html) Raport o lotach. Nerwowa reakcja Klicha Podczas prezentacji ustaleń NIK-u w MON-ie doszło do nerwowej wymiany zdań z szefem resortu Bogdanem Klichem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;smolenska;co;jest;w;raporcie;millera,122,0,874362.html) Dotarli do raportu. "Oto przyczyna katastrofy? Na sekundy przed tragedią piloci prezydenckiego TU-154 próbowali poderwać samolot przy użyciu przycisku automatycznego odejścia. Dlaczego nie zadziałał?
Tagi: raport millera, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz