Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSW skontrolowało komendy policji

0
Podziel się:

- Kontrole są elementem sprawowania nadzoru nad działaniami, podczas których wydatkowane są publiczne pieniądze - mówił szef policji.

MSW skontrolowało komendy policji
(Piotr Kamionka/REPORTER)

Kontrolerzy MSW sprawdzali realizację Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji - poinformowała dziś rzeczniczka ministerstwa Małgorzata Woźniak. Jak dodała, obecnie trwa formułowanie końcowych wniosków po kontroli.

Woźniak pytana w poniedziałek o zakres kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzonej od połowy września w resorcie nie sprecyzowała, czy dotyczy on programu standaryzacji. O takiej tematyce napisały w poniedziałek media.

Również rzecznik CBA Jacek Dobrzyński nie chciał komentować medialnych doniesień. _ - Podtrzymuje to, co powiedziałem przed tygodniem - o terminie i zakresie kontroli, ale nieprofesjonalne byłoby podawanie szczegółów podczas jej trwania _ - oświadczył rzecznik.

25 września Dobrzyński podał, że do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych CBA weszło 15 września i sprawdza tam decyzje dotyczące wsparcia finansowego, udzielania zamówień publicznych i rozporządzania mieniem przez resort. Kontrola obejmuje lata 2010-14 - powiedział wówczas rzecznik. - _ Nie informujemy o przyczynach podjęcia kontroli - to nasz ustawowy obowiązek _ - dodał.

Rzeczniczka MSW podkreśliła w poniedziałek, że resort ściśle współpracuje z CBA w sprawie obecnej kontroli. - _ Czekamy na jej wyniki. Zależy nam, aby ta kwestia była jak najszybciej wyjaśniona. Z naszej strony deklarujemy pełną współpracę _ - poinformował Woźniak.

Komendant główny policji Marek Działoszyński zapewnił, że program standaryzacji komend i komisariatów policji objęty jest _ bardzo skrupulatnymi działaniami nadzorczymi zarówno przez KGP, jak i przez MSW _.

_ - Kontrole są elementem sprawowania nadzoru nad działaniami, podczas których wydatkowane są publiczne pieniądze, a niekoniecznie narzędziem udowadniania, że doszło do nieprawidłowości _ - podkreślił. _ Będziemy współpracować z CBA; na razie ta kontrola obejmuje MSW. Gdy będą pytania do nas, udzielimy wyczerpujących odpowiedzi _ - zapewnił szef policji.

W ocenie Działoszyńskiego program wykonywany jest poprawnie, przy zachowaniu wysokich standardów także w zakresie materiałów. - _ Wydajemy publiczne pieniądze i tu niekoniecznie kryterium najniższej ceny powinno decydować o wyborze oferentów. Ja chciałbym, żeby te obiekty przetrwały wiele lat w dobrej kondycji i nie trzeba było ich po kilku latach remontować, bo zastosowano złe, najtańsze materiały _ - stwierdził.

_ - Bardzo się cieszę z tego programu. To ponad miliard złotych wydatkowanych w trzy lata z budżetu państwa na remonty, budowę nowych obiektów. To oznacza lepsze warunki pracy dla samych policjantów, to są lepsze warunki dla naszych klientów, ludzi, którzy potrzebują kontaktu z policją _ - ocenił.

Według mediów powołujących się na nieoficjalne informacje z CBA i MSW kontrola Biura w resorcie oprócz wartego ponad miliard zł programu standaryzacji dotyczy kilkusetmilionowych projektów informatycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja sprawdzi sieć klubów erotycznych Powstała specjalna, ogólnopolska grupa policjantów, która ma zbadać sprawy dot. oszustw zgłaszanych przez klientów sieci klubów ze striptizem.
Polskie gangi w Niemczech. Rekordowa liczba Liczba kierowanych przez Polaków organizacji przestępczych działających na terenie Niemiec znajduje się na poziomie najwyższym od pięciu lat - wynika z najnowszego sprawozdania Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA przedstawionego w środę w Berlinie.
Protest policji. Nie będą wystawiać mandatów Belgijscy policjanci, niezadowoleni z rządowych planów podniesienia im wieku emerytalnego, postanowili zrezygnować z wystawiania mandatów za drobne wykroczenia.
Tutaj rekrutują się terroryści ISIS. Zatrzymania Dwa tygodnie temu australijskie władze przeprowadziły akcję antyterrorystyczną, w ramach której zatrzymano 15 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)