Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polacy w niemczech
08.11.2014 18:55

MSW Niemiec: Polacy nie są mniejszością narodową

- Ministerstwo odrzuciło wniosek w tej sprawie wystosowany przez Związek Polaków w Niemczech - poinformował mecenas Stefan Hambura, reprezentujący Związek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

- _ Ministerstwo odrzuciło wniosek w tej sprawie wystosowany przez Związek Polaków w Niemczech _ - poinformował mecenas Stefan Hambura, reprezentujący Związek.

Mecenas Hambura zapowiedział, że skieruje sprawę do sądu. W odpowiedzi na wniosek Związku niemieckie MSW uznało, że Polacy nie spełniają kryteriów mniejszości narodowej, bo nie są rodzimą ludnością tradycyjnie występującą w Niemczech.

Ministerstwo zwróciło uwagę, że już w 1991 roku, kiedy Polska i Niemcy podpisywały traktat o dobrym sąsiedztwie, zrezygnowano z określenia _ mniejszość _ w stosunku do żyjących w Niemczech Polaków.

Związek Polaków przypomina jednak, że w Niemczech do dziś żyją potomkowie przedstawicieli przedwojennej Polonii, którzy, zdaniem autorów wniosku, spełniają kryteria mniejszości narodowej.

Dlatego Związek domaga się przyznania im oficjalnego statusu. Sprawa ma teraz trafić do sądu, a jeśli to nie pomoże, do Strasburga. Obecnie status mniejszości mają w Niemczech Duńczycy, Fryzowie, Romowie i Serbołużyczanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Mur Berliński jest symbolem piętna, które przez lata dzieliło dwie bliźniacze wioski Friedrich-Wilhelm Lenz miał zaledwie kilka miesięcy, kiedy w jego rodzinnej miejscowości postawiono mur, który podzielił 75 - hektarowe gospodarstwo należące do...
Maszyniści wciąż strajkują. Walczą o płace Protest spowodował poważne zakłócenia w ruchu pasażerskim i towarowym.
Upadek muru berlińskiego. Niemcy podzieleni Podczas weekendu miliony Niemców będą świętować obalenie komunistycznej dyktatury NRD. Mimo upływu czasu nie milkną zacięte spory o przeszłość.
Tagi: polacy w niemczech, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz