Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Edward Snowden
31.07.2013 09:52

Moskwa gotowa przyjąć ojca Snowdena

Amerykanin podziękował prezydentowi Rosji za pomoc okazaną synowi. Jednocześnie stwierdził, że nie wierzy w amerykański wymiar sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do Moskwy może przylecieć ojciec Edwarda Snowdena. Organizacją wizyty zamierza zająć się adwokat byłego analityka CIA Anatolij Kuczerena.

Wcześniej Waszyngton poprosił ojca Snowdena, aby poleciał do Rosji namówić syna do powrotu, do USA.

Edward Snowden od 23 czerwca przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska. Nie może ani wjechać do Rosji, ani odlecieć do innego kraju ponieważ amerykańskie władze anulowały mu paszport. Waszyngton domaga się wydania Snowdena, podejrzewając go o zdradę i szpiegostwo.

Jednak, jak poinformował adwokat Anatolij Kuczerena - _ do dziś nie wpłynął oficjalny wniosek o ekstradycję _. Kuczerena wielokrotnie podkreślał, że Snowdenowi należy się pomoc i zapewniał, że Amerykanin nie zostanie wydany do kraju, w którym grozi mu kara śmierci.

Telewizja Rossija24 opublikowała dziś wywiad z ojcem Edwarda Snowdena, w którym ten dziękował prezydentowi Rosji za pomoc okazaną synowi. Jednocześnie stwierdził, że nie wierzy w amerykański wymiar sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
Agencje negocjują, co ze Snowdenem Rosyjskie i amerykańskie służby specjalne prowadzą rozmowy na temat Edwarda Snowdena - poinformował rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.
Snowden pójdzie do pracy. Zostanie w Rosji? Szpieg zapowiada, że po wyjściu z lotniska zamierza najpierw podróżować a później pójść do pracy i ułożyć sobie życie.
Wykradł najbardziej poufne dane z USA? Amerykański rząd uważa, że Edward Snowden nie miał dostępu do danych dotyczących programów inwigilacji prowadzonych przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.
Tagi: Edward Snowden, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz