Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morderstwo w Kanadzie. Koniec głośnej sprawy

0
Podziel się:

Kanadyjczyk, który zabił studenta, a jego zwłoki poćwiartował i w kawałkach wysłał pocztą m.in. do czołowych polityków został uznany za winnego.

Morderstwo w Kanadzie. Koniec głośnej sprawy
(SalFalko/Flickr)

Kanadyjczyk, który w 2012 r. zabił studenta, a jego zwłoki poćwiartował i w kawałkach wysłał pocztą m.in. do czołowych polityków i dwóch szkół, został uznany za winnego zabójstwa z premedytacją, zbeszczeszczenia zwłok i nękania.

Oskarżony, 32-letni Luka Magnotta, potwierdził, że to on zabił 33-letniego studenta politechniki Jun Lina, ale nie przyznał się do winy, jako powód podając swą chorobę umysłową.

Ława przysięgłych uznała go też za winnego zbeszczeszczenia ludzkich zwłok, opublikowania i przesłania pocztą nieprzyzwoitych materiałów i przedmiotów oraz prześladowania premiera Stephena Harpera i innych członków kanadyjskiego parlamentu.

Prokuratura przedstawiła Magnottę jako _ człowieka z misją _, który starannie przygotował się do popełnienia makabrycznej zbrodni. Pół roku przed popełnieniem zabójstwa mężczyzna wysłał e-mail do brytyjskiego dziennikarza, w którym poinformował, że zamierza zabić człowieka i nakręcić o tym film.

Przysięgli podczas procesu usłyszeli też, że na miesiąc przed zabiciem Jun Lina zwrócił się o pomoc psychiatryczną, a ojciec oskarżonego, który zeznawał w sprawie, choruje na schizofrenię.

Sprawa makabrycznego zabójstwa wstrząsnęła Kanadą w maju 2012 r., gdy w śmietniku na tyłach jednego z budynków mieszkalnych w Montrealu znaleziono części ludzkiego ciała, a inne jego fragmenty trafiły w paczkach pocztowych do partii politycznych w Ottawie i dwóch szkół w Vancouver. W paczkach znajdowały się dłonie i stopy owinięte w bibułkę oraz notatki i wiersze.

Po zabójstwie Magnotta zbiegł do Europy pod koniec maja i był poszukiwany przez Interpol. Już na początku czerwca policja aresztowała go w kafejce internetowej w Berlinie, gdzie czytał artykuły prasowe o sobie samym.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd zadecydował: Jakubowska winna korupcji Byłą posłankę SLD uznał winną przyjęcia blisko 130 tys. złotych łapówek.
Ten kraj najlepiej radzi sobie z dżihadem W ciągu niespełna dwóch lat w Hiszpanii rozpracowano osiem sieci zajmujących się werbowaniem dżihadystów, którzy potem byli wysyłani na front do Syrii i Iraku.
Korea znowu bez internetu. Kto za tym stoi? Poinformowała o tym amerykańska grupa Dyn Research, śledząca funkcjonowanie globalnej sieci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)