Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morderstwa w Polsce. Sprawca zabójstwa zatrzymany po 15 latach

0
Podziel się:

Informacje pozyskane od więźnia doprowadziły śledczych do odnalezienia w lesie w gminie Stawiguda pod Olsztynem szczątków mężczyzny, który był członkiem grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90

Morderstwa w Polsce. Sprawca zabójstwa zatrzymany po 15 latach
(jinga80 - Fotolia.com)

Olsztyński sąd na 3 miesiące aresztował mężczyznę, który jest podejrzany o to, że przed 15 laty zabił członka grupy przestępczej działającej m.in. na terenie Suwałk. Szczątki zamordowanego odnaleziono w lesie pod Olsztynem - poinformował prokurator.

Prokurator rejonowy w Olsztynie Arkadiusz Szwedowski poinformował, że prokuratura zajęła się sprawą morderstwa sprzed 15 laty po tym, jak prokurator prowadzący postępowanie w zupełnie innej sprawie otrzymał list z więzienia. _ Jego autor zaproponował nam ujawnienie pewnych informacji. Przesłuchaliśmy go, a następnie zaczęliśmy weryfikować to, co powiedział _ - dodał prokurator Szwedowski.

Informacje pozyskane od więźnia doprowadziły śledczych do odnalezienia w lesie w gminie Stawiguda pod Olsztynem szczątków mężczyzny, który był członkiem grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90. XX w. na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (m.in. w Suwałkach). _ Wykonaliśmy już ekspertyzy DNA i opinię z zakresu śladów linii papilarnych. Opinie te potwierdziły tożsamość zamordowanego przed 15 laty mężczyzny _ - powiedział prokurator Szwedowski.

Śledczy dotarli już także do sprawcy morderstwa. Sądzą, że jest nim mężczyzna, który akurat był tymczasowo aresztowany pod zarzutem dokonywania kradzieży z włamaniem na dużą skalę. _ Sąd w piątek zdecydował o zastosowaniu wobec niego aresztu na 3 miesiące _ - podał prokurator Szwedowski.

Śledczy zasłaniając się dobrem prowadzonej sprawy i jej nietypowym charakterem nie podają szczegółów prowadzonego śledztwa.

Prokuratura wyjaśnia tę sprawę przy współpracy z policjantami z Centralnego Biura Śledczego.

Czytaj więcej w Money.pl
37-latek zamordował byłą partnerkę. Ukrył... Sekcja zwłok 31-latki wykazała, że zmarła na skutek obrażeń zadanych nożem - powiedział rzecznik prokuratury.
Po 34 godzinach zatrzymali uciekiniera Mężczyzna uciekł ze spacerniaka w sobotę około południa. 29-latek, podejrzany o kradzieże z włamaniami, przebywał w areszcie od ponad 3 miesięcy.
Zastraszał i zmuszał kobiety do prostytucji W mieszkaniu i w samochodzie zatrzymanego 37-letniego sutenera zabezpieczono m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz ok. 6 tys. zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)