Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morderca z Denver nadal bez wyroku, aż do...

0
Podziel się:

Obrona nie wyjaśniła, dlaczego poprosiła o dodatkowy czas. Nie wyklucza się, że Holmes zostanie poddany dodatkowym badaniom psychiatrycznym.

Morderca z Denver nadal bez wyroku, aż do...
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/Algr)

Sąd w stanie Kolorado zgodził się na odroczenie do 12 marca rozpoczęcia procesu sprawcy lipcowej masakry w kinie w Aurorze Jamesa Holmesa. Tego dnia ma on zostać formalnie postawiony w stan oskarżenia i złożyć deklarację w sprawie winy.

Dziś, 25-letni Holmes na krótko pojawił się w sądzie, który przystał na wiosek obrony i przyznał jej dodatkowy czas na zapoznanie się z materiałem dowodowym i zeznaniami przedstawionymi w czasie przesłuchania wstępnego wcześniej w tym tygodniu. 20 lipca 2012 roku Holmes zabił 12 osób i ranił 58 podczas nocnej premiery filmu _ Mroczny rycerz powstaje _ w kinie w centrum handlowym w Aurorze w aglomeracji Denver.

Obrona nie wyjaśniła, dlaczego poprosiła o dodatkowy czas. Nie wyklucza się, że Holmes zostanie poddany dodatkowym badaniom psychiatrycznym.

Obrońcy Holmesa informowali sędziego, że ich klient jest chory psychicznie, ale nie ujawnili, czy zamierzają wnioskować o uznanie go za niepoczytalnego. Jeśli tak się stanie, Holmes trafi do zakładu psychiatrycznego na leczenie, a jego sprawa będzie weryfikowana co sześć miesięcy.

Decyzja zapadła dzień po tym, jak sąd w Kolorado orzekł, że Holmes może stanąć przed sądem. Odroczeniu sprzeciwiła się większość obecnych na sali sądowej rodzin ofiar; niektóre wyszły z sali w proteście. Na zakończenie krótkiego posiedzenia w piątek ojciec jednej z nich krzyknął do Holmesa, by _ zgnił w piekle _. Gdy został upomniany, zapewnił, że będzie się już powstrzymywał od podobnych wybuchów. _ Bardzo współczuję z powodu straty córki. Mogę tylko próbować wyobrazić sobie, co pan przeżywa _ - powiedział sędzia William Sylvester, pytając, czy ojciec będzie w stanie obserwować proces.

Według relacji mediów Holmes nie okazywał żadnych emocji.

Świadkowie twierdzą, że Holmes miał ze sobą w kinie dwa półautomatyczne pistolety, strzelbę, półautomatyczny karabin i ponad 6 tys. sztuk amunicji. To jedna z najbardziej tragicznych strzelanin w historii USA; była też uznawana za najkrwawszą w minionym roku aż do masakry w grudniu w szkole w Connecticut, w której zginęło 26 osób, w tym 20 dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Morderca z kina mówił o planach już w... Prokuratura zabiega obecnie o wgląd do dokumentów Holmesa z Uniwersytetu Kolorado w Denver.
Po masakrze w kinie masowo kupują broń Masakra w Kolorado nie wywołała w USA narodowej dyskusji na temat ograniczenia dostępu do broni.
Obama: Przyszedłem tu jako mąż i ojciec Od kul 24-letniego Jamesa Holmesa zginęło 12 osób, w tym 6-letnia dziewczynka, 58 zostało rannych.
prawo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)