Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MON odnalazł meble Józefa Piłsudskiego. Wszystkie odda do muzeum

0
Podziel się:

Minister Tomasz Siemoniak zapewnia, że eksponaty trafią do willi Milusin w Sulejówku.

MON odnalazł meble Józefa Piłsudskiego. Wszystkie odda do muzeum
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Minister Tomasz Siemoniak zapewnia, że znajdujące się w Ośrodku Reprezentacyjnym MON w Helenowie eksponaty trafią do willi _ Milusin _ w Sulejówku.

Wśród odnalezionych rzeczy są m.in. krzesła, fotele i stolik z salonu w _ Milusinie _ oraz obrazy i rzeźba. Tomasz Siemoniak, szef resortu obrony tłumaczy, że meble w ośrodku w Helenowie nie stały w wyeksponowanych miejscach i nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jaką one mają historię.

Minister zapewnia, że są one w dobrym stanie. Na razie dokładna data przekazania mebli nie jest jeszcze znana. Jak mówi Tomasz Siemoniak, zależy ona od tego, kiedy muzeum będzie chciało przejąć eksponaty.

Z Milusina meble zabrano w 1947 roku na polecenie generała Piotra Jaroszewicza, ówczesnego wiceministra obrony odpowiedzialnego za kwatermistrzostwo, późniejszego premiera.

Czytaj więcej w Money.pl
W Polsce szkolą się saudyjscy oficerowie Głównym tematem rozmów będzie zacieśnianie współpracy wojskowej między Polską, a Arabią Saudyjską.
Siemoniak: "Wojsko zostanie wzmocnione" _ - Na pewno powinniśmy na długie lata zainwestować w te garnizony. To poważna decyzja ciągnąca za sobą milionowe inwestycje wielodziesięciomilionowe zakupy - _ powiedział szef resortu obrony.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)