Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
molestowanie seksualne
19.10.2012 15:12

Molestowanie harcerek przed sądem. Ruszył proces

Przed Sądem Rejonowym w Wieliczce rozpoczął się proces komendanta jednego z harcerskich szczepów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

-_ Przed Sądem Rejonowym w Wieliczce rozpoczął się proces podharcm. Szymona P., komendanta jednego z harcerskich szczepów, oskarżonego o molestowanie trzech harcerek _ - poinformowała Aneta Rębisz z zespołu prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Krakowska prokuratura postawiła Szymonowi P. trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kontaktów intymnych z dziewczynką, która nie skończyła 15 lat. Mężczyzna miał kilkukrotnie dopuścić się czynności seksualnych wobec niej i doprowadzić ją do czynności seksualnych. W śledztwie ustalono, że udzielił dziewczynce korzyści osobistych i majątkowych w wysokości 1,2 tys. zł.

Kolejne zarzuty dotyczą dopuszczenia się czynności seksualnej i doprowadzenia do takich czynności dwóch innych, starszych dziewczynek. Do kontaktów mężczyzny z podopiecznymi doszło w 2010 i 2011 r.

W prokuraturze mężczyzna początkowo przyznał się do stawianych mu zarzutów i opisał swoje związki z dziewczynkami. Podczas następnego przesłuchania odmówił składania wyjaśnień. Przed sądem oskarżony częściowo przyznał się do winy.

Prokuratura zajęła się tą sprawą po zawiadomieniu przez dyrekcję szkoły, do której dotarły relacje innych dzieci należących do drużyny harcerskiej, którą opiekował się oskarżony. Szymon P. przebywa w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Tagi: molestowanie seksualne, molestowanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz