Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Molestowanie dzieci. Trener piłkarski z zarzutami

0
Podziel się:

Śledztwo rozpoczęło się przed kilkoma dniami od doniesienia rodziców chłopców.

Molestowanie dzieci. Trener piłkarski z zarzutami

Pod zarzutem molestowania seksualnego nieletnich sąd aresztował trenera szkółki piłkarskiej jednego z klubów z Wodzisławia Śląskiego. Prokuratura zarzuciła mu, że wykorzystał czterech chłopców, ale niewykluczone, że liczba pokrzywdzonych wzrośnie do kilkunastu.

Informację o toczącym się śledztwie przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński. Postępowanie prowadzi należąca do okręgu gliwickiego Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim. Śledztwo rozpoczęło się przed kilkoma dniami od doniesienia rodziców chłopców.

_ - Podejrzanemu przedstawiono zarzuty z art. 200 Kodeksu karnego, dotyczące molestowania czterech pokrzywdzonych. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące _ - powiedział prok. Szułczyński.

Rzecznik zaznaczył, że choć zarzuty dotyczą na razie wykorzystania czterech nieletnich, w wieku od 13 do 15 lat, to wszystko wskazuje na to, że liczba pokrzywdzonych wzrośnie, prawdopodobnie do kilkunastu. Złożone dotychczas zeznania dotyczą siedmiorga pokrzywdzonych.

W postępowaniu przesłuchano już rodziców wykorzystywanych chłopców i jednego z molestowanych. Nastolatek został przesłuchany przez sąd z udziałem psychologa.

Trenerowi może grozić kara od 2 do 12 lat więzienia. Prokuratura nie ujawnia czy podejrzany przyznał się do zarzutów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kościół w Australii przeprasza za pedofilię _ Jeden z księży przyznał się do molestowania setek dzieci, inny, że robił to przez 50 lat _.
Głodujące dzieci w Polsce. Szokujące dane W Unii Europejskiej gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii. Zobacz, w których regionach Polski jest najgorzej.
Śledczy nie mają dla nich taryfy ulgowej Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje, że młodociane ofiary przestępstw nie są dostatecznie chronione podczas śledztwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)