Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mołdawia: Zatrzymano 7 osób podejrzanych o przemyt uranu z Rosji

0
Podziel się:

Mołdawska policja przejęła 200 gramów radioaktywnego pierwiastka. Jego czarnorynkowa wartość to około 2 mln dolarów.

Mołdawia: Zatrzymano 7 osób podejrzanych o przemyt uranu z Rosji
(Tony Bowden/flickr (CC BY-SA 2.0))
bEIMGpYR

Mołdawska policja poinformowała, że zatrzymała siedem osób podejrzanych o przemyt z Rosji uranu i rtęci, które miały posłużyć do skonstruowania tak zwanej brudnej bomby. Zatrzymani, którzy należą do gangu przestępczego, przyznali się do winy.

Przedstawiciel policji Ion Bodrug powiedział, że w zeszłym tygodniu policja przeprowadziła rewizje w trzech miastach, w tym w stolicy - Kiszyniowie. W ich trakcie przejęła 200 gramów niskoaktywnego izotopu uranu U-238 zmieszanego z izotopem uranu U-235 oraz kilogram rtęci. Materiał ten został przemycony koleją. Jego czarnorynkowa wartość wynosiła około 2 mln dolarów.

Policja współpracuje teraz ze służbami ukraińskimi i rosyjskimi, by ustalić tożsamość innych członków gangu.

bEIMGpYT
Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna przegrana Putina. Ma okazję do zemsty _ Demokratyczne wybory irytują Putina _ - pisze dziś dziennik _ Washington Post _.
Mołdawia pozostaje na kursie pro-zachodnim Partia Liberalno-Demokratyczna, Partia Demokratyczna Mołdawii i Partia Liberalna uzyskały ponad 40 proc. głosów, co najprawdopodobniej pozwoli im kierować wspólnie krajem.
Zausznik Putina ucieka do Moskwy Mołdawski biznesmen i szef prorosyjskiej partii Renato Usatii został wczoraj poinformowany, że nie może brać udziału w wyborach 30 listopada.
bEIMGpZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)