Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mogherini szefową unijnej dyplomacji

0
Podziel się:

Szefowie państw i rządów unijnych na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli zdecydowali, że to stanowisko obejmie kobieta.

Mogherini szefową unijnej dyplomacji
(PAP/EPA)
bELawOaJ

Federica Mogherini, włoska minister spraw zagranicznych, została szefową unijnej dyplomacji. Tak zdecydowali szefowie państw i rządów unijnych na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli.

Federica Mogherini ma 41 lat. Jest mężatką, ma dwie córki. Skończyła wydział nauk politycznych rzymskiego Uniwersytetu La Sapienza. Tematem jej pracy magisterskiej były relacje między religią i polityką w krajach muzułmańskich. Od lutego jest ministrem spraw zagranicznych w rządzie Matteo Renziego. Należy do partii demokratycznej, ostatniego wcielenia dawnej włoskiej partii komunistycznej. Ma za sobą lata działalności w krajowych i europejskich kampaniach przeciwko rasizmowi i ksenofobii. Mimo opinii pacyfistki, była m.in. przewodniczącą włoskiej delegacji w Zgromadzeniu Parlamentarnym. Sojuszu Atlantyckiego.

W tych dniach, także w związku z włoską prezydencją w UE, Federica Mogherini przebywa na Bliskim Wschodzie, gdzie rozmawia o nowym konflikcie zbrojnym z przedstawicielami Państwa Izrael i Autonomii Palestyńskiej. Wcześniej odwiedziła Moskwę i Kijów, gdzie rozmawiała o kryzysie ukraińskim.

bELawOaL
bELawObm
KOMENTARZE
(0)