Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mniej reklam piwa i kara 2,5 tys. za sprzedaż nieletnim

Reklamy piwa będą emitowane tylko po 23. Wprowadzony też zostanie zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Rząd chce zaostrzyć przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - czytamy w _ Gazecie Prawnej _.

Kibice nie będą mogli kupić piwa na stadionie, a narciarze korzystać ze stoków po spożyciu alkoholu. 2,5 tys. zł wyniesie minimalna grzywna za sprzedawanie alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Emisje reklam piwa, tak jak kiedyś, będą miały miejsce miedzy 23 a 6 rano. Obecnie reklamę piwa obejrzeć można po 20.

Plany resortu zdrowia budzą sprzeciw firm produkujących piwo. Ich zdaniem dobrze funkcjonował wcześniej wypracowany kompromis. Reklamy emitowano później, browary przeznaczały więcej pieniędzy na sport. Resort wskazuje na badania Światowej Organizacji Zdrowia z 2001 roku, które wykazują istnienie jednoznacznego związku między wydłużeniem czasu emisji reklam a wzrostem konsumpcji alkoholu przez młodzież.

ZOBACZ TAKŻE:

Przedstawiciele przemysłu piwowarskiego powołują się na inne badania, mówiące o tym, że reklama jest dopiero na piątym lub szóstym miejscu spośród czynników decydujących o spożyciu alkoholu - czytamy w dzienniku.
Resort zamierza też wprowadzić zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu na stadionach. Ma to przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tych miejscach.

W projekcie określono także, że nie będzie można jeździć na nartach po spożyciu alkoholu., nad wodą pływając żaglówką lub kajakiem. Osoby, które spożyją alkohol, popełnią wykroczenie i narażą się na grzywnę. Nie będzie ona mogła być niższa niż 2,5 tys. zł.

[_ Polecamy: _Wszystko o whisky w Open-bar.pl]

Tagi: ustawa o wychowaniu w trzeźwości, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz