Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
juwenalia
11.05.2013 10:25

Młodzi mężczyźni poranieni nożami podczas juwenaliów

Policja zatrzymała dwóch napastników, którzy próbowali zasztyletować czterech studentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Czterej uczestnicy zabawy juwenaliowej zostało poranionych nożami w miasteczku studenckim w Krakowie. Stan dwóch z nich lekarze określili jako bardzo ciężki. Policja zatrzymała dwóch napastników.

Jak poinformowała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, do awantury doszło około 3 w nocy z piątku na sobotę w grupie sześciu mężczyzn w wieku 19-24 lat świętujących juwenalia. Wszyscy byli pijani. Podczas bójki użyto noży. Cztery osoby zostały ranne i trafiły do szpitali, jedna została już wypisana. Policja zatrzymała dwóch napastników i zabezpieczyła dwa noże.

Według rzeczniczki krakowskiego pogotowia ratunkowego Joanny Sieradzkiej pierwsze wezwanie do rannych dyspozytorzy otrzymali do akademika przy ul. Budryka. Tam znaleziono młodego mężczyznę z poważnymi ranami brzucha. W bardzo ciężkim stanie został odwieziony do szpitala. W tym samym budynku znajdował się młody człowiek z mniej poważną raną ciętą głowy, który również został odwieziony do szpitala.

W kolejnym wezwaniu w oddalonym o kilkaset metrów akademiku przy ul. Rostafińskiego, ratownicy opatrzyli mężczyznę z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha. W bardzo ciężkim stanie został odwieziony do szpitala. W pobliżu znajdował się czwarty mężczyzna z ranami głowy. Do szpitala trafił w stanie dobrym.

Według Sieradzkiej, minionej nocy na ponad 380 wyjazdów karetek pogotowia w Krakowie około 200 interwencji dotyczyło juwenaliowych zabaw studenckich. Były one związane głównie z zatruciami alkoholem, pobiciami, zasłabnięciami i omdleniami.

Czytaj więcej w Money.pl
Kierowca autobusu zabił 21-letnią studentkę Zmiany wyroku i podniesienia kary do 25 lat więzienia domagała się rodzina zamordowanej.
Zabił go, bo przeszukiwał jego śmietnik Zaatakowany mężczyzna próbował odejść, ale Krzysztof F. dogonił go, wyciągnął nóż i zadał mu cios w klatkę piersiową, po czym uciekł.
Są wyroki dla pseudokibiców z Krakowa Pięciu mężczyzn próbowało przejść przez bramki, mając przy sobie zabronione materiały pirotechniczne.
Tagi: juwenalia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz