Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Młodsza siostra Kima pełni wysokie stanowisko partyjne

0
Podziel się:

Młodsza siostra przywódcy Korei Północnej Kim
Dzong Una, Kim Jo Dzong, pełni wysokie rangą stanowisko w rządzącej Partii Pracy Korei - podały w
czwartek państwowe media.

Młodsza siostra przywódcy Korei Kim Jo Dzong z lewej
Młodsza siostra przywódcy Korei Kim Jo Dzong z lewej (PAP/EPA)

Młodsza siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong, pełni wysokie rangą stanowisko w rządzącej Partii Pracy Korei - podały państwowe media.

Kim Jo Dzong, która ma 26 lub 27 lat, po raz pierwszy pojawiła się publicznie pod koniec 2011 r. na pogrzebie swego ojca Kim Dzong Ila, którego na stawisku zastąpił Kim Dzong Un.

Od tego czasu kilka razy była widziana u boku brata podczas wydarzeń politycznych i podróży po kraju. Państwowe media nazywała ją przedstawicielką partii, ale chodziły słuchy, że sprawuje kierowniczą rolę w rządzie brata.

W czwartkowej depeszy agencji prasowej KCNA po raz pierwszy poinformowano, że Kim Jo Dzong jest wiceszefową departamentu w Komitecie Centralnym Partii Pracy Korei.

Matką 31-letniego Kim Dzong Una i jego siostry była Ko Jong Hui, czwarta partnerka Kim Dzong Ila. Rodzeństwo uczęszczało najpewniej do szkoły z internatem w Szwajcarii wraz ze starszym bratem, Kim Dzong Czolem. Nie wiadomo, czy pełni on funkcje rządowe.

Kim Dzong Un ostatnio przez ponad miesiąc nie pojawiał się publicznie, co wywołało spekulacje na temat jego stanu zdrowia i zmian w strukturach władzy.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)