Notowania

ratko mladić
10.11.2011 16:28

Mladić zbyt chory, by stawić się przed sądem

Rzeczniczka trybunału Nerma Jelaczić potwierdziła, że rozprawa może dojść do skutku pod nieobecność oskarżonego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Evstafiev Mikhail/CC/Wikipedia)

*Oskarżony o zbrodnie wojenne były dowódca bośniackich Serbów Ratko Mladić (na zdjęciu), przebywający w więzieniu w Hadze, twierdzi, że jest chory i zapowiedział, że nie stawi się tego dnia przed międzynarodowym trybunałem do spraw zbrodni w byłej Jugosławii. *

Oświadczenie 69-letniego Mladicia, którego w sądzie będzie reprezentować jego obrońca, ukazało się w komunikacie opublikowanym przez trybunał.

Rzeczniczka trybunału Nerma Jelaczić potwierdziła, że rozprawa może dojść do skutku pod nieobecność Mladicia, oskarżonego o ludobójstwo i zbrodnie wojenne podczas wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 1992-1995.

Adwokat Branko Lukić, pytany przez agencję Serbów bośniackich SRNA o stan zdrowia Mladicia, odpowiedział w środę, że jest _ bardzo poważny _ i że były generał porusza się na wózku.

Jutro Mladić miał złożyć deklarację, czy przyznaje się do winy w sprawie dodatkowego zarzutu zamordowania ponad 30 Muzułmanów w 1995 roku w Biszinie na wschodzie Bośni.

Akt oskarżenia przeciwko niemu zawiera 11 zarzutów, w tym o udział w ludobójstwie podczas masakry prawie 8 tys. Muzułmanów w Srebrenicy w lipcu 1995 roku.

Zatrzymany w Serbii 26 maja po 16 latach poszukiwań, Mladić utrzymuje, że jest niewinny i uskarża się ma problemy ze zdrowiem. Według jego adwokata w ostatnich latach doznał on udaru i cierpi na niedowład ręki, a w zeszłym miesiącu przewieziono go do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc.

Czytaj więcej o procesie Mladicia
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t115178.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ratko;mladic;w;szpitalu;zdaza;z;procesem,239,0,933871.html) Zbrodniarz uniknie trybunału? Zapalenie płuc 69-letni Mladić o dawna skarży się na zły stan zdrowia, a ostatnio narzekał na bóle spowodowane kamieniami w nerkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t140246.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rozprawa;mladicia;juz;za;dwa;dni,173,0,842669.html) Rozprawa Mladicia już za dwa dni Sędzia Alphons Orie podpisał decyzję o terminie rozprawy dziś rano, po tym jak Mladić spędził pierwszą noc w celi centrum zatrzymań trybunału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t140267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/adwokat;mladicia;odwoluje;sie;od;ekstradycji,102,0,841574.html) Adwokat Mladicia odwołuje się od ekstradycji Jeśli apelacja zostanie odrzucona, serbskie ministerstwo sprawiedliwości wyda nakaz przekazania generała do trybunału ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.
Tagi: ratko mladić, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz