Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
20.03.2014 13:30

Mistrz Polski w boksie zatrzymany przez CBA

Sprtowiec był prawdopodobnie pośrednikiem w przekazywaniu łapówek pomiędzy prokuratorem a grupami przestępczymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Sprawa ma dotyczyć korupcji, materiały trafiły do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Zarówno prokuratura jak i CBA odmawiają podania szczegółów. Mogę jedynie potwierdzić, że we wtorek w Kielcach zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn i, że chodzi o podejrzenie korupcji. Sprawę dzisiaj przekazaliśmy do prokuratury apelacyjnej w Krakowie - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Podania bliższych informacji w tej sprawie odmówił też rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. _ - Potwierdzam, że CBA rzeczywiście doprowadziło do nas zatrzymanego mężczyznę. Przekazało nam również zgromadzone w tym zakresie materiały, natomiast z uwagi na wykonywane obecnie czynności z tą osobą nie będziemy przekazywać żadnych informacji, gdyż dopiero rozpoczęliśmy to postępowanie _ - powiedział.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o znanego, utytułowanego boksera Sławomira Z. i prokuratora prokuratury rejonowej w miejscowości Końskie. W przypadku tego ostatniego - według informatora PAP - miały pojawiać się już wcześniej podejrzenia o korupcję w 2004 i 2006 r. Jak podało RMF bokser był prawdopodobnie pośrednikiem w przekazywaniu łapówek pomiędzy prokuratorem a grupami przestępczymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w lubelskiej policji. Są zarzuty 31-letniemu Michałowi B. przedstawiono łącznie kilkanaście zarzutów. Dwa dotyczą przestępstwa korupcji, pozostałe przekroczenia uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz ujawnienie tajemnicy służbowej.
"Polska ma chronić CBA przed politykami" Komisja Europejska uważa, że Polska powinna mieć bardziej spójną strategię walki z korupcją, a także powinna chronić CBA przed ewentualnym upolitycznieniem.
CBA wskazuje winnych korupcji w Polsce - _ To nie tylko urzędnik czy przedstawiciel handlowy oferujący łapówkę są odpowiedzialni _ - uważają specjaliści.
Tagi: działalność cba, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz