Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot

0
Podziel się:
Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot
(AP/FOTOLINK/East News)
bETNfwHV

Nowa Miss Rosji Elmira Abdrazakowa uznała dzisiaj dwa lata więzienia za zbyt srogą karę dla członkiń zespołu Pussy Riot, które w świątyni wykonały antyputinowski utwór. Jednocześnie zastrzegła, że nie pochwala ich czynu.

_ - Chodziłam do szkółki niedzielnej i świątynia jest dla mnie rzeczywiście czymś świętym. Urządzenie czegoś takiego jest dla mnie nie do przyjęcia. Ale kara dla nich jest mimo wszystko za wysoka _ - powiedziała Abdrazakowa rozgłośni _ Rossijskaja Służba Nowostiej _.

Uważa, że z winnymi należało przeprowadzić rozmowę wychowawczą, próbować zmienić ich zapatrywania. Członkinie Pussy Riot nazwała _ dziewczynami, które urządziły w cerkwi strajk _.

bETNfwHX

Trzy członkinie zespołu Pussy Riot - Maria Alochina, Nadieżda Tołokonnikowa i Jekatierina Samucewicz - zostały skazane na dwa lata więzienia za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _, gdy w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Samucewicz zawieszono wykonanie kary, dwie pozostałe kobiety wysłano w głąb Rosji: Tołokonnikową - do kolonii karnej w Republice Mordwińskiej, Alochiną - do łagru w Kraju Permskim ok. 1300 km na wschód od Moskwy.

Elmira Abdrazakowa ma 18 lat i na początku marca zwyciężyła w konkursie Miss Rosji 2013. Nie wszystkim się jednak spodobało, że Rosję ma reprezentować na dwóch światowych konkursach piękności osoba o nierosyjskim nazwisku i nierosyjskiej urodzie. Matką dziewczyny jest Rosjanka, ojcem - Tatar. Z powodu napaści słownych Miss Rosji wycofała swą stronę z jednego z serwisów społecznościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
Rusza wielki proces. "To ogromna pomyłka" Solista baletu teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko został dzisiaj wieczorem formalnie oskarżony o zorganizowanie w styczniu ataku z użyciem kwasu na dyrektora artystycznego baletu.
Członkini Pussy Riot wyjdzie na wolność? Jedna z dwóch członkiń zespołu Pussy Riot, odbywających karę dwóch lat więzienia za tzw. antyputinowską modlitwę, może zostać zwolniona przedterminowo.
bETNfwIy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)