Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministrowie obrony USA i Rosji o Ukrainie

0
Podziel się:

Zdaniem Szojgu nastąpił niespotykany wzrost aktywności NATO w pobliżu granic Rosji w związku z kryzysem ukraińskim.

Ministrowie obrony USA i Rosji o Ukrainie
(Public Domain/Wikimedia)
bEJVsuJN

Jak podały rosyjskie agencje, zdaniem Sergieja Szojgu nastąpił niespotykany wzrost aktywności NATO w pobliżu granic Rosji w związku z kryzysem ukraińskim.

Szojgu poinformował także, że rosyjskie wojska, które od ubiegłego tygodnia w pobliżu ukraińskich granic prowadziły manewry, wróciły na miejsca stałego stacjonowania.

Rosyjski minister nie podał żadnych szczegółów. Ćwiczenia wojskowe były krytykowane przez Zachód.

bEJVsuJP

Rosyjskie agencje prasowe dodały, że Szojgu zaapelował do Hagla, aby pomógł _ wyciszyć retorykę _. Powiedział mu także, że Rosja jest otwarta na kontakty ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w celu redukcji napięć.

Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony rozmowa była _ szczera _ i trwała około godziny. Obaj politycy zgodzili się pozostać w kontakcie.

Czytaj więcej w Money.pl
USA obserwują koncentracje wojsk rosyjskich Minister obrony USA Chuck Hagel powiedział, że Rosja kontynuuje zwiększanie liczby żołnierzy wzdłuż granicy z Ukrainą.
USA nakładają sankcje na kolejne 17 firm. UE poszerza czarną listę Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow zaprotestował: _ Z Rosją nikt nie ma prawa rozmawiać językiem sankcji _.
Pentagon potępił rosyjskie manewry Amerykanie wezwali Moskwę do podejmowania posunięć zmniejszających a nie zwiększających napięcie w rejonie granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Moskwa gotowa do interwencji. Trwają manewry Według danych NATO przy granicy jest około 40 tysięcy żołnierzy.
bEJVsuKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)