Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Sportu skontroluje PZPN

0
Podziel się:

Takiego kroku domagali się posłowie. Mucha uległa, ale mówi, że...

Ministerstwo Sportu skontroluje PZPN
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Ministerstwo Sportu rozpoczęło kontrolę w Polskim Związku Piłki Nożnej - poinformował resort w komunikacie. Przedmiotem kontroli jest prawidłowość działalności PZPN pod względem zgodności z przepisami prawa oraz postanowieniami statutu w latach 2008-2011.

[Na zdjęciu minister sportu Joanna Mucha]

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło kontrolę w PZPN. Poinformowała o tym szefowa resortu, Joanna Mucha.

_ - Będzie dotyczyła zgodności działalności związku z obowiązującymi przepisami i jego statutem. Prześwietlimy dokumenty z lat 2008-11. Kontrole przeprowadzą trzy osoby - _mówi Mucha.

POSŁUCHAJ JOANNĘ MUCHĘ:

Joanna Mucha przyznaje, że do zarządzonej kontroli podchodzi sceptycznie. _ - Moja wiedza na temat sposobu prowadzenia dokumentacji w PZPN, podpowiada mi, że nie znajdziemy w niej, żadnych nieprawidłowości - _mówi minister.

POSŁUCHAJ JOANNĘ MUCHĘ:

Kontroli w Związku domagali się między innymi posłowie z sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu, którzy przyjęli w tej sprawie dezyderat. W ubiegłym tygodniu do warszawskiej Prokuratury Okręgowej trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w PZPN związku z opublikowanymi nagraniami mającymi wskazywać na korupcję, wraz z materiałami CBA. Złożyła je minister sportu Joanna Mucha.

Pod koniec listopada część działaczy związku PZPN ujawniła nagranie wideo, datowane na 14 stycznia 2010, na którym znalazła się rozmowa, która - zdaniem autorów nagrania - ma sugerować, że prezes Grzegorz Lato i ówczesny sekretarz związku Zdzisław Kręcina dopuścili się korupcji. Kręcina w ubiegłym tygodniu został odwołany ze swojej funkcji.

Czytaj więcej o zamieszaniu wokół PZPN
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t196488.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratorzy;podjeli;decyzje;w;sprawie;pzpn,66,0,978498.html) Prokuratorzy podjęli decyzję w sprawie PZPN Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Wcześniej zajmowała się nim Prokuratura Generalna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t196714.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nikt;nie;pisal;do;uefa;ale;mucha;moze;rozmawiac;z;platinim,154,0,977562.html) Nie pisali do UEFA? Nawet jeśli, nie pokażą Ministerstwo sportu oficjalnie zaprzecza istnieniu listu w sprawie rzekomych nieprawidłowości w PZPN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t196735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pzpn;dotrwa;do;euro;2012;gras;prostuje;slowa;tuska,110,0,981870.html) Tusk się przejęzyczył. Kiedy zmiany w PZPN? W najbliższym tygodniu w Polskim Związku Piłki Nożnej ma rozpocząć się kontrola ministerstwa sportu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)