Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister Sienkiewicz wypowiada wojnę kibolom

0
Podziel się:

- Państwo zrobi wszystko, aby udowodnić, że to ono ma monopol na przemoc, a nie bandyci - mówi minister spraw wewnętrznych.

Minister Sienkiewicz wypowiada wojnę kibolom
(PAP/Rafał Guz)

- _ Państwo zrobi wszystko, aby udowodnić, że to ono ma monopol na przemoc, a nie bandyci _- taka deklaracja padła z ust szefa MSW po spotkaniu u premiera w sprawie ostatnich zajść z udziałem grup kibicowskich.

W sobotę fani stołecznej Legii przerwali mecz w Łomiankach. Dzień później - na gdyńskiej plaży - doszło do bijatyki między pseudokibicami Ruchu Chorzów a meksykańskimi marynarzami.

Po spotkaniu z premierem szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział ostrą walkę z tego typu zachowaniami. - _ Po tym spotkaniu mamy przekonanie, że sobie z tym poradzimy i państwo polskie będzie w stanie pokazać, że monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci _- mówi Sienkiewicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA SIENKIEWICZA:

Minister Sienkiewicz dodał też, że działania policji powinny być zdecydowane. Mamy bowiem do czynienia nie z fanami piłki nożnej, a ze zwykłymi bandytami i przestępcami - tłumaczył na konferencji szef MSW.

Jako przykład podał statystyki z ostatnich dwóch lat dotyczące tak zwanej przestępczości _ okołostadionowej _. - _ Zatrzymanym 959 bandytom postawiono w sumie 1890 zarzutów i żebyśmy dobrze rozumieli, z czym mamy do czynienia, króciutko wymienię jakie to zarzuty. Jedenaście z nich dotyczy kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, czternaście dotyczy zabójstw, 299 udziałów w bójkach. To poważne zarzuty _ - mówi minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA SIENKIEWICZA:

W spotkaniu z premierem brali też udział minister sprawiedliwości Marek Biernacki oraz zastępca prokuratora generalnego Marek Jamrogowicz. Szef resortu sprawiedliwości zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi pakiet zmian w kodeksie karnym, dzięki którym ściganie między innymi pseudokibiców będzie skuteczniejsze, a obywatele będą się mogli czuć bezpieczniej.

Z kolei przedstawiciel Prokuratury Generalnej mówił, że w zwalczaniu przestępczości w środowiskach chuligańskich najważniejsza jest ścisła współpraca wszystkich organów ścigania: od policji, przez prokuraturę, po sądy.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak karać kiboli? Będzie wojna! Dziś ma dojść do spotkania premiera, ministra sprawiedliwości, ministra spraw wewnętrznych i przedstawiciela Prokuratora Generalnego.
Prezydent Meksyku ostro o bójce w Gdyni Wyniku incydentu poszkodowani zostali meksykańscy marynarze ze statku szkoleniowego Cuauhtemoc.
Dwóch kiboli z Gdyni zatrzymanych. Grozi im... Dwóch pseudokibiców usłyszało zarzuty pobicia i udziału w zbiegowisku. Policja zatrzymała też trzeciego Polaka zamieszanego w gdyńską bójkę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)