Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister pracy zapowiada dyskusję o zasadach waloryzacji rent i emerytur

0
Podziel się:

Obecnie wszyscy świadczeniobiorcy mają waloryzowane te świadczenia o wskaźnik inflacji i 20 procent realnego wzrostu płac. Co się zmieni?

Minister pracy zapowiada dyskusję o zasadach waloryzacji rent i emerytur
(Matloch/Reporter)

Jeszcze w styczniu miałoby się odbyć spotkanie ministra pracy z pracodawcami i związkami zawodowymi w sprawie zasad waloryzacji rent i emerytur - zapowiedział dzisiaj MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz.

Minister zapowiadał wcześniej w mediach, że chciałby, aby emerytury i renty były waloryzowane w różnym stopniu, w zależności od wysokości emerytury.

Obecnie wszyscy świadczeniobiorcy mają waloryzowane te świadczenia o wskaźnik inflacji i 20 procent realnego wzrostu płac. Minister proponował, by emerytury i renty wszystkim waloryzowane były o inflację, a tylko najbiedniejszym dodatkowo o realny wzrost płac.

Kosiniak-Kamysz powiedział w czwartek dziennikarzom, że nie ma jeszcze żadnego projektu zmiany przepisów i jest to jedynie propozycja do dyskusji. Tegoroczna, marcowa, waloryzacja - jak zapowiedział - na pewno odbędzie się według tej samej zasady, co w 2013 r., czyli inflacja plus 20 proc. wzrostu płac.

_ Szkoda, że nie możemy powtórzyć roku 2012, gdzie była waloryzacja kwotowa, ale tutaj Trybunał orzekł, że to jest możliwe tylko epizodycznie _ - powiedział minister.

Na pytanie, kiedy pomysł zmian zasad waloryzacji miałby być konsultowany ze związkami zawodowymi i pracodawcami, odpowiedział: _ myślę, że jeszcze w styczniu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto jak każdy Norweg stał się milionerem Wartość norweskiego funduszu emerytalnego, zasilanego wpływami ze sprzedaży ropy i gazu, osiągnęła rekordową sumę 5,11 biliona koron.
Wypłata emerytur na nowych zasadach? Ministerstwo ujawnia Władysław Kosiniak-Kamysz chce zmienić sposób waloryzacji świadczeń. - _ To okradanie Polaków _ - alarmują związkowcy.
Emerytury dla opozycjonistów. Ważna zmiana Po nowelizacji, którą zainicjował Senat, osobom, które straciły pracę przed 4 czerwca 1989 r. z powodu represji, przy ustalaniu prawa do emerytury lub renty okres ten zaliczany będzie do kategorii okresów składkowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)