Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister oskarżony o molestowanie seksualne

0
Podziel się

Kobieta utrzymuje, że została zmuszona do zrobienia tego, czego chciał Szalom. Zaznaczyła, że nie miała z nim romansu.

Minister oskarżony o molestowanie seksualne
(state.gov/public domain)
bEpVvMER

Izraelski minister energetyki Silwan Szalom, typowany na kandydata w czerwcowych wyborach prezydenckich, został przesłuchany w związku z oskarżeniem o niewłaściwe kontakty seksualne z byłą pracownicą - poinformowała policja.

Rzecznik przekazał prasie, że minister współpracował z policją, a przesłuchanie trwało blisko dwie godziny. Szalom utrzymuje, że jest niewinny.

Skargę na ministra złożyła kilka dni temu jego była współpracownica. Twierdzi ona, że w 1999 r. Szalom, wówczas minister nauki i technologii, poprosił ją o przyniesienie dokumentów do swojego pokoju hotelowego, a następnie zażądał od niej seksu oralnego.

bEpVvMET

Kobieta utrzymuje, że za pierwszym razem odmówiła, ale ostatecznie została zmuszona do zrobienia tego, czego chciał Szalom. Zaznaczyła, że nie miała z nim romansu.

Szalomowi nie grozi postępowanie karne, ponieważ w izraelskim prawie podobne przestępstwa przedawniają się po 10 latach.

Radio wojskowe poinformowało, że skontaktowało się z nim "kilka kobiet", twierdzących, że również zostało seksualnie wykorzystanych przez ministra. Rzecznik policji Micky Rosenfeld podał jednak, że nie wpłynęły kolejne skargi.

Media spekulują, że choć sprawa nie trafi do sądu ze względu na przedawnienie, to i tak może zaszkodzić wizerunkowi Szaloma i jego szansom na zwycięstwo w wyborach prezydenckich 14 czerwca.

bEpVvMEZ

W 2011 r. były prezydent Izraela Mosze Kacaw został skazany na siedem lat więzienia za gwałty i inne przestępstwa na tle seksualnym. Rozpoczęte jeszcze w 2006 r. dochodzenie sprawiło, że rok później sprawujący wówczas urząd prezydenta Kacaw podał się do dymisji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m99706.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ambasady;izraela;pozamykane;dyplomaci;chca;podwyzek,40,0,1501736.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sparaliżowane ponad 100 ambasad Izraela Dyplomaci żądają podwyżki płac oraz rekompensat dla współmałżonków, zmuszonych do zrezygnowania z pracy zawodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m84525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/co;najmniej;trzech;palestynczykow;zginelo;na;zachodnim;brzegu,54,0,1501238.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izraelskie wojsko zów na Zachodnim Brzegu Izraelscy żołnierze próbowali aresztować poszukiwanego bojownika radykalnego Hamasu - poinformowały źródła palestyńskie i izraelskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m45434.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/onz;oskarza;izrael;o;stosowanie;apartheidu,171,0,1501099.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) ONZ oskarża Izrael o stosowanie apartheidu Specjalny sprawozdawca ONZ twierdzi, że Izrael stosuje systematyczną dyskryminację na podstawie kryteriów etnicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/m270738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dalsza;rozbudowa;zydowskich;osiedli;na;terenach;okupowanych,94,0,1500254.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Decyzja Izraela skomplikuje negocjacje Izraelska administracja wojskowa zatwierdziła plany budowy 2269 nowych mieszkań w istniejących żydowskich osiedlach na okupowanych palestyńskich ziemiach Zachodniego Brzegu.
bEpVvMFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)