Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dżihadyści w iraku
20.08.2014 09:40

Minister oskarża Katar o finansowanie dżihadystów w Iraku

Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel ocenił, że wspólnota międzynarodowa nie ucieknie przed dyskusją na temat tego, kto teraz i w przeszłości zapewniał finansowanie w celu zbrojenia Państwa Islamskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zoriah/Flickr)

Niemiecki minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller (CSU) oskarżył Katar o finansowanie dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy prowadzą ofensywę w północnym Iraku.

W wyemitowanym wywiadzie dla telewizji publicznej ZDF minister ocenił, że za _ taką sytuacją zawsze stoi jakiś ciąg wydarzeń _. _ Kto finansuje te wojska? - spytał. - Myślę, że to Katar _.

Dzień wcześniej minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel ocenił, że wspólnota międzynarodowa nie ucieknie przed _ dyskusją na temat tego, kto teraz i w przeszłości zapewniał finansowanie w celu zbrojenia Państwa Islamskiego _. _ - To nie może odbywać się bez pieniędzy _ - wskazał, nie oskarżając jednak konkretnie żadnego kraju.

Niemcy mają w najbliższych dniach podjąć decyzję na temat ewentualnych dostaw broni dla irackich Kurdów, którzy walczą z islamistami na północy kraju.

Prezydent irackiego Kurdystanu Masud Barzani zwrócił się podczas weekendu do Niemiec o nowoczesną broń. Podkreślił, że siły kurdyjskie potrzebują przede wszystkim broni przeciwpancernej i artylerii, aby móc stawić czoło islamistom.

Czytaj więcej w Money.pl
Siły irackie zbliżają się do Tikiritu Ofensywę spowalniają miny, bomby przydrożne, a także snajperzy.
Belgia poruszona reportażem o islamie _ Belgia: kraj niewiernych, którzy zabijają muzułmanów _ - tak Belgię postrzega kilkuletni Abdullah, który twierdzi, że chce zostać dżihadystą.
Naloty w Iraku. Samoloty zabiły dżihadystów Przeprowadzono łącznie 9 nalotów, w których uczestniczyły zarówno samoloty załogowe jak i bezzałogowe.
Niemcy rozpoczną akcję pomocy dla Iraku Pomoc zostanie przekazana organizacjom charytatywnym ONZ, które rozdzielą je między potrzebujących.
Tagi: dżihadyści w iraku, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz