Notowania

roman giertych
25.04.2013 19:08

Minister Nowak tłumaczy się premierowi. Z... zegarków

Jedyny wartościowy zegarek otrzymałem w prezencie urodzinowym od żony i rodziny. Premier go obejrzał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Sławomir Nowak tłumaczył się premierowi ze swoich zegarków. Donald Tusk wezwał ministra transportu po artykule we _ Wprost _. Tygodnik zarzuca Nowakowi, że jedna z firm obdarowuje go kosztownymi zegarkami w zamian za milionowe kontrakty na rzecz państwa.

Minister zaprzeczył tym zarzutom w specjalnym oświadczeniu oraz podczas rozmowy z premierem. - _ Jedyny wartościowy zegarek otrzymałem w prezencie urodzinowym od żony i rodziny. Premier go obejrzał, ja go noszę nawet dziś. Zresztą żona wiele razy mi powtarzała, że jestem durny nie nosząc go, dlatego teraz będę go stale nosił _ - mówił Sławomir Nowak na konferencji prasowej w Wieliczce.

Jak twierdzi, pozostałe zegarki kupił jeszcze zanim zaczął pełnić funkcje publiczne i nie są one wiele warte, dlatego nie umieścił ich w oświadczeniu majątkowym.

- _ Swoją drogą to dziwne, że za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości głównym zarzutem wobec ministra transportu było to, że nie buduje dróg, a tymczasem wobec mnie to, że noszę zegarek _ - mówił minister Nowak. Zapowiedział również pozwanie _ Wprost _.

Polityk o wytoczeniu procesu napisał wczoraj na Twitterze, dziś potwierdził to podczas konferencji prasowej. Sławomira Nowaka będzie reprezentował mecenas Roman Giertych. Również zarząd firmy opisanej w artykule uznał, że tekst narusza jej dobry wizerunek. Sprawą zajmie się kancelaria prawna firmy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowak popełnił przestępstwo? Straszą prokuraturą Według ministra transportu cała sprawa oparta została na zestawieniu plotek z faktami.
Minister musi udowodnić swoją niewinność - _ On wie, że musi umieć udokumentować swe racje i przekonać, że insynuacje zawarte w artykule są nieprawdziwe _ - oświadczył premier.
Co łączy Nowaka z Giertychem? Sprawdź Minister transportu zapowiedział, że skieruje do sądu sprawę publikacji tygodnika, który opisał jego związki z biznesmenami.
Tagi: roman giertych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz