Notowania

nauka
15.07.2013 06:54

Minister Kudrycka uwłaszczy naukowców?

Minister nauki chce, aby naukowcy nie tylko posiadali prawa autorskie do swoich odkryć, lecz także majątkowe. W tej chwili należą one do jednostek naukowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Jak na łamach Dziennika Gazety Prawnej przekonuje Barbara Kudrycka, po zmianie prawa naukowcy będą żywotnie zainteresowani, by dotrzeć do przedsiębiorców, którzy zainwestują w komercjalizację odkrycia.

Ma to zwiększyć skalę wykorzystywania przez firmy osiągnięć krajowych naukowców. Przygotowano już nowelizację ustawy. Obecnie jest ona na etapie konsultacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Program Erasmus bije rekordy _ W czasie trudności gospodarczych i wysokiego bezrobocia wśród osób młodych Erasmus ma szczególną rolę do odegrania _.
Erasmus+ będą realizować trzy resorty Program nie będzie adresowany jedynie do szkolnictwa wyższego, ale obejmie wszystkie sektory edukacji, a także działania skierowane do młodzieży i związane ze sportem.
Ponad 150 mln zł dla polskich naukowców Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło cztery konkursy dla badaczy. W konkursie MAESTRO 4 o pieniądze ubiegało się 161 doświadczonych naukowców.
Tagi: nauka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz