Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller zawiadomi NIK w w sprawie Polskich Inwestycji Rozwojowych

0
Podziel się:

- Nie możemy pozwolić, by fabryka pudru przykryła aferę - mówi szef SLD.

Miller zawiadomi NIK w w sprawie Polskich Inwestycji Rozwojowych
(PAP/Paweł Supernak)
bECLciid

SLD składa wniosek do Najwyższej Izby Kontroli w związku z nagraniami _ Wprost _. Chce, by NIK zajęła się sprawą Polskich Inwestycji Rozwojowych.

Nie pozwolimy, by to umknęło opinii ważnych instytucji państwa - mówił w radiowej Jedynce Leszek Miller. _ - Nie możemy pozwolić, by fabryka pudru przykryła aferę - _mówi Miller.

Szef SLD powtórzył słowa, które wypowiedział wczoraj w Sejmie, że _ Polskie Inwestycje Rozwojowe to spółka, z której Donald Tusk uczynił okręg flagowy swojego rządu _. Dodał, że jest to _ okręt, który spoczywa na kupie kamieni i innych bardziej elastycznych wspornikach _.

bECLciif

Nawiązał w ten sposób do słów ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, który w rozmowie z Markiem Belką, ujawnionej przez _ Wprost _, krytycznie określa spółkę słowami _ ch..., d...a, i kamieni kupa _.

Polskie Inwestycje Rozwojowe to rządowa spółka celowa, sztandarowy projekt drugiego rządu Donalda Tuska. Ma ona realizować priorytetowe inwestycje państwa w infrastrukturę i energetykę.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzeba wyjaśnić kilkanaście wątków z taśm Sojusz powołał specjalny zespół, który będzie analizował treść rozmów publikowanych przez tygodnik Wprost i sprawdzał, czy nie doszło do złamania prawa i działania na szkodę państwa.
Sukces taktyczny Tuska i odpowiedź opozycji Premiera poparli nawet niezrzeszeni. Pojechał po stanowiska do Brukseli.
Prokuratura ujawni swoją wersję afery z taśmami _ Pokażemy przebieg, który mamy zarejestrowany na naszych taśmach _. Są zarzuty wobec zatrzymanych.
bECLciiG
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)