Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miller radzi Palikotowi. "Powinien milczeć"

0
Podziel się:

- Dobrze byłoby, żeby Janusz Palikot skorzystał z wakacji, wyluzował się, odpoczął... - mówił lider SLD.

Miller radzi Palikotowi. "Powinien milczeć"
(Reporter Poland)

Szef SLD Leszek Miller zaapelował do lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota, by ten nie komentował sytuacji wewnętrznej w Sojuszu, bo to utrudnia próby osiągnięcia porozumienia między partiami.

_ - Trwają próby porozumienia się SLD z Twoim Ruchem i jeżeli Janusz Palikot nie chce tego udaremnić, to powinien milczeć i nie komentować sytuacji w SLD, bo to tylko utrudnia _ - powiedział Miller we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie. _ Chyba, że recenzje i próby dzielnie na takich i innych polityków SLD są celowe, żeby ostatecznie zerwać jakiekolwiek porozumienie _ - dodał szef Sojuszu.

Rozmowy pomiędzy SLD a TR trwają od dwóch tygodni. Początkowo miały one doprowadzić do zawarcia koalicji programowej w jesiennych wyborach do sejmików wojewódzkich. To się nie udało, bo Palikot ogłosił w sobotę, że jego ugrupowanie wystartuje w wyborach samorządowych samodzielnie. Nie wykluczył jednak współpracy z SLD i zapewnił, że jest gotów zawiązać koalicję wyborczą jeśli Sojusz się na to zdecyduje. Miller także deklarował, że Sojusz nadal będzie szukał możliwości kooperacji z TR.

Palikot w swoich wystąpieniach medialnych podkreślał, że za taką koalicją opowiada się sam Miller, przeciwni są natomiast _ baronowie SLD _ w regionach. Twierdził, że taka różnica zdań pomiędzy szefem Sojuszu a lokalnymi liderami partii jest formą _ buntu i miękkiego zamachu stanu na Millera _.

_ - Dobrze byłoby, żeby Janusz Palikot skorzystał z wakacji, wyluzował się, odpoczął i był mniej aktywny w komentowaniu sytuacji wewnętrznej w SLD _ - tak Miller odniósł się do tego rodzaju wypowiedzi Palikota.

Szef SLD dodał, że _ mówienie o tym, że jeden polityk w SLD chce tego, a inny tego, to prosta droga do tego, żeby wzmocnić napięcie _. _ Myśmy już przeżywali napięcie kiedy trwała między nami bardzo intensywna wojna. Udało się to wyciszyć i nie warto do tego wracać _ - przestrzegał. _ - Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień to skończy, skończy się ta telenowela i więcej komentarzy nie będzie _ - powiedział Miller.

Czytaj więcej w Money.pl
Koalicja SLD i Ruchu Palikota. Dziś spotkanie Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami.
Miller: Współpraca z Palikotem? Nic na siłę Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostrożnie ocenia szanse na bliską współpracę z Januszem Palikotem.
PO i PiS zgodne. "Burza w szklance wody" Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli, że poprą swoje wnioski o powołanie trzech komisji śledczych. Spotkanie miało związek z aferą podsłuchową. PO i PiS bagatelizują je.
Palikot bez list z SLD. Ale inna współpraca tak Obie partie wczoraj uzgodniły, że wspólnie będą zabiegać o powołanie komisji sejmowych, które miałyby wyjaśnić aferę taśmową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)