Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
moska
15.10.2013 12:04

Milion rubli nagrody za podejrzanego o morderstwo

Moskiewska policja ustaliła tożsamość emigranta podejrzewanego o zamordowanie 25-letniego mieszkańca dzielnicy Birulewo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Zamieszki na tle etnicznym w Moskwie

Śmierć mężczyzny spowodowała kilka dni temu wybuch zamieszek na tle etnicznym w południowych rejonach Moskwy.

Według rosyjskich śledczych, sprawcą jest pochodzący z Azerbejdżanu Orchan Zejnałow. Za wskazanie miejsca jego pobytu wyznaczono nagrodę w wysokości 1 miliona rubli, to jest około100 tysięcy złotych.

Według świadków, Zejnałow zaczepiał dziewczynę 25 -latka i gdy ten próbował jej bronić, pchnął go nożem. Po tym wydarzeniu mieszkańcy Birulewa wyszli na ulice, oskarżając policjantów i urzędników o brak reakcji na zbrodnie popełniane przez emigrantów.

W niedzielę rozwścieczony tłum zdemolował centrum handlowe, zniszczył kilkadziesiąt samochodów i przez kilka godzin prowokował starcia z policją. Po tych wydarzeniach w Moskwie rozpoczęły się masowe kontrole emigrantów, a mieszkańcy Birulewa zorganizowali społeczne patrole pilnujące bezpieczeństwa na ulicach. -_ Co prawda my obywatele nie mamy prawa używać siły, ani nikogo zatrzymywać ale możemy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo _- mówią mieszkańcy Birulewa.

O tym jak zapobiegać w przyszłości tego typu wydarzeniom dyskutowano na Kremlu i w moskiewskim ratuszu. W przyszłym tygodniu kwestiami emigrantów i bezpieczeństwa zajmie się Duma Państwowa.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: moska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz