Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Międzynarodówka Piracka. Trwa drugi dzień

0
Podziel się:

W czeskiej Pradze drugi dzień obrad Międzynarodówki Pirackiej. Uczestniczą w nich założyciele ruchu pirackiego Szwed Rick Falkvinge i brytyjski pisarz Cory Doctorow.

Międzynarodówka Piracka. Trwa drugi dzień
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEKoCpQl

Dotychczasowa debata potwierdziła , że partie pirackie mają poważne ambicje odgrywania znaczącej roli w polityce. Zdecydowana większość delegatów kongresu uważa, że sieć internetowa nie powinna być instrumentem służącym kontroli ludzi i ograniczaniu swobód obywatelskich.

Założyciel ruchu piratów Rick Falkvinge wezwał polityków, aby zaczęli respektować opinie młodych ludzi i styl ich życia. Ostrzegł, że jeśli tego nie zrobią młodzi usuną uch z zajmowanych stanowisk. Dlatego dyskusja koncentruje się na przygotowaniu się do wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Przedstawiciele partii pirackich zamierzają opracować wspólny tekst deklaracji, która będzie strategią zdobycia jak największej liczby mandatów. Jak dotąd w Parlamencie Europejskim piraci reprezentowani są jedynie przez dwóch członków Szwedzkiej Partii Pirackiej.

bEKoCpQn

Partie pirackie-działają w różnych krajach. Ich głównym postulatem jest ograniczenie praw własności intelektualnej i swobodny, darmowy dostęp do dóbr kultury. Ruch piracki narodził się w styczniu 2006 roku w Szwecji. Tam pod przewodnictwem Rickarda Falkvinge powstała pierwsza na świecie Partia Piratów.

bEKoCpQO
KOMENTARZE
(0)