Notowania

rosja
01.04.2011 16:30

Miedwiediew krytykuje rosyjskie samoloty

Jego zdaniem jakość produkowanych w Rosji samolotów ustępuje tym produkowanym na Zachodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Rosyjski prezydent ocenił, że jakość produkowanych w jego kraju samolotów ustępuje tym produkowanym na Zachodzie. _ Doświadczyłem tego na własnej skórze _ - powiedział. *

Prezydent nie rozwinął tej myśli. Źródło w jego otoczeniu wyjaśniło jednak, że w oddanym do dyspozycji Miedwiediewa samolocie Tu-214 wystąpiły usterki. - _ W czasie lotu prezydenta na Tu-214 miały miejsce problemy z podwoziem. Maszyną tą lecieliśmy zaledwie kilka razy _ - oznajmił anonimowy przedstawiciel Kremla, którego cytuje agencja RIA-Nowosti.

Na lotnictwo cywilne do 2020 roku rząd wyasygnuje ponad 5 bln rubli (ponad 176 mld dolarów), w tym 470 mld RUB (16,5 mld USD) na modernizację lotnisk.

Źródło RIA-Nowosti zauważyło też, że na potrzeby Miedwiediewa zakupiono samolot Falcon-900, gdyż stało się jasne, że wkrótce prezydent nie będzie miał czym latać.

Natomiast rzecznik wydziału gospodarczego Administracji Prezydenta Wiktor Chrekow poinformował, że w przyszłym roku specjalny oddział lotniczy Rossija, przewożący prezydenta i inne ważne osoby w państwie, otrzyma do swojej dyspozycji dwa Airbusy 319. Te średniodystansowe maszyny zastąpią zwrócone producentowi Tu-214.

_ - Ten piękny samolot kosztuje około 50 mln dolarów. Obecnie nie nadaje się do eksploatacji. Producent rozbiera go na części, by zrozumieć, gdzie tkwi błąd _ - powiedział rozmówca rosyjskiej agencji.

Problemy lotnictwa, w tym bezpieczeństwa lotów, były w piątek tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w rezydencji Miedwiediewa w Gorkach koło Moskwy.

Prezydent ocenił, że sytuacja w cywilnym przemyśle lotniczym Rosji jest _ zasmucająca _. _ _

_ - W 2010 roku wytworzono zaledwie 7 samolotów pasażerskich. Jest to przygnębiająca liczba _ - oświadczył Miedwiediew.

Gospodarz Kremla zauważył też, że od 2000 roku liczba lotnisk cywilnych w Rosji zmniejszyła się o 40 proc. _ - Jednak chodzi nie tylko o ilość, ale również o jakość. Infrastruktura wielu czynnych lotnisk nie odpowiada już wymogom organizacji lotów. Będziemy zmuszeni je rekonstruować, nie bacząc na to, że jest to bardzo kosztowny program _ - powiedział.

Miedwiediew podkreślił też, że _ rosyjskie samoloty nie powinny przegrywać z zagranicznymi pod względem swoich charakterystyk - głośności silnika, zużycia paliwa i zasięgu - nie mówiąc już o intelektualnym nadzieniu maszyny, jego elektronice _.

_ - Trzeba ciężko harować, a nie tylko upominać się o pieniądze _ - podkreślił Miedwiediew.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/putin;dostal;bure;od;miedwiediewa,161,0,765345.html) Putin dostał burę od Miedwiediewa Prezydent Rosji skrytykował wypowiedź premiera dotyczącą zamachu na lotnisku Domodiedowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poleciala;glowa;po;zamachu;na;domodiedowie,67,0,760387.html) Poleciała głowa po zamachu na Domodiedowie Miedwiediew zwolnił urzędnika MSW odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w transporcie.
Tagi: rosja, miedwiediew, samolot, lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz