Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
michaił chodorkowski
14.12.2014 11:50

Michaił Chodorkowski rozważa ubieganie się o urząd prezydenta Rosji.

Chodorkowski widzi siebie na Kremlu, jako prezydenta tak zwanego okresu przejściowego, po dymisji Władimira Putina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PressCenter of Mikhail Khodorkovsky<br />and Platon Lebedev/cc/wikipedia)

Michaił Chodorkowski w kilku kwestiach zgadza się z Władimirem Putinem. Biznesmen ułaskawiony w ubiegłym roku, po ponad 10 latach pobytu w łagrze, mówił o tym w wywiadzie dla rozgłośni _ Echo Moskwy _. Dał też do zrozumienia, że rozważa ewentualne ubieganie się o urząd prezydenta Rosji.

Chodorkowski widzi siebie na Kremlu, jako prezydenta tak zwanego okresu przejściowego, po dymisji Władimira Putina. Przyznaje także, że gdyby tworzył koalicję rządzącą, to również z udziałem niektórych polityków z obecnego otoczenia Putina i Miedwiediewa. Biznesmen w wielu kwestiach podziela poglądy obecnego prezydenta.

-_ Silne kraj i mocna gospodarka, tu się zgadzamy _ - twierdzi Chodorkowski. Dodaje też, że wsparłby ideę budowy _ rosyjskiego świata _, proponowaną przez Putina. Rosyjski biznesmen, jako alternatywę dla obecnego prezydenta wskazuje: siebie, blogera Aleksieja Nawalnego i byłego ministra finansów Aleksieja Kudrina.

Michaił Chodorkowski spędził w łagrze ponad 10 lat. Skazany został za rzekome machinacje finansowe. Jednak obrońcy praw człowieka twierdzą, że biznesem padł ofiarą zemsty politycznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Chodorkowski: W Rosji poleje się krew Były szef koncernu Jukos obawia się wybuchu narodowego powstania.
Putin ułaskawi Chodorkowskiego Zdaniem zachodnich komentatorów, to element polityki łagodzenia wizerunku Rosji przed olimpiadą w Soczi.
Przyjaciele Putina zarobili na sankcjach ponad 8 mld dolarów Oligarchowie związani z Moskwą zbili fortuny, gdy inni tracili.
Tagi: michaił chodorkowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz