Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
auto gaz
26.08.2013 17:50

MG: już niedługo sami zatankujemy gaz do samochodów

Ministrowie gospodarki Janusz Piechociński i transportu Sławomir Nowak podpisali odpowiednie rozporządzenie. - poinformował resort gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David A. Villa/CC BY 2.0/flickr)

Dokument w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, określa minimalne wymogi bezpieczeństwa, które muszą spełniać stacje paliw, jeśli zdecydują się na wprowadzenie samodzielnego tankowania gazu płynnego LPG.

Są to m.in. odpowiednie oznaczenia informujące klientów o możliwości samoobsługowego tankowania czy zainstalowanie odpowiednich dysz wlewowych (tzw. pistoletów).

Do tej pory klienci nie mogli sami doładowywać butli w swoich samochodach. Stacje musiały przeszkolić i zatrudniać pracownika, który za to odpowiadał. To z kolei wiązało się z wyższymi kosztami prowadzenia takiej działalności i pośrednio przekładało się na ceny paliwa.

Rozwiązania, które będą wkrótce możliwe w Polsce, od dawna są stosowane np. na Słowacji - tam na wielu stacjach za tankowanie gazu odpowiadają sami kierowcy.

Nowe regulacje wejdą w życie 14 dni po opublikowaniu ich w Dzienniku Ustaw. Podpisane przez ministrów dokumenty zostały przekazane do Rządowego Centrum Legislacji w zeszłym tygodniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tańsze tankowanie? Eksperci prognozują Tylko grosz w przypadku benzyny i cztery gorsze w przypadku oleju napędowego dzielą ceny na stacjach od tegorocznych maksimów notowanych na początku marca.
Auto na gaz? Szykują się duże zmiany Kierowcy będą sami mogli zatankować LPG. Stosowne zmiany przedstawiło w projekcie rozporządzenia ministerstwo transportu.
Mocny spadek sprzedaży. Winna szara strefa? Gwałtownie maleje sprzedaż na stacjach, ale też import surowca - alarmują eksperci rynku paliw.
Tagi: auto gaz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz