Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mężczyzna przeprasza za "świętą wojnę"

0
Podziel się:

Chińska telewizja państwowa wyemitowała nagranie ujętego w Xinjiangu mężczyzny, który twierdzi, że został zwerbowany do udziału w świętej wojnie.

Mężczyzna przeprasza za "świętą wojnę"
(Polaris Images/East News)

W położonym na północnym-zachodzie Chin regionie nasiliły się akty terroru. Tylko wczoraj zastrzelono tam 13 osób.

Chińska telewizja państwowa wyemitowała nagranie ujętego w Xinjiangu mężczyzny, który twierdzi, że został zwerbowany do udziału w _ świętej wojnie _. W położonym na północnym-zachodzie Chin regionie nasiliły się akty terroru. Tylko wczoraj zastrzelono tam 13 osób.

W ubiegły weekend w miejscowości Hotan doszło do ataku na salon gier. Zorganizowało go trzech nożowników, którym udało się ranić cztery osoby. Dwóch napastników zabito na miejscu, jednego ujęto. Okazał się nim być Muer Zahti, którego nagranie wyemitowała chińska telewizja.
Mężczyzna przeprasza na nim za swój czyn, a także opowiada o tym, jak został zwerbowany do udziału w ataku. Przekonano go, że bierze udział w _ świętej wojnie _, w której nagrodą jest zbawienie.

Wczoraj w Xinjiangu policja zabiła 13 osób, które - jak podają media - zaatakowały jeden z posterunków policji. Grupa miała ze sobą materiały wybuchowe. W ubiegłym miesiącu na targu w Urumczi wybuchły dwa samochody wyładowane bombami domowej roboty. Zginęło wówczas 39 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny wypowiadają wojnę terrorystom W zamachu bombowym w Urumczi na zachodzie Chin zginęło w czwartek 31 osób, a 94 zostały ranne. Pekin nazwał ten atak aktem brutalnego terroryzmu.
Siły specjalne będą patrolować stolicę Chin Dodatkowe patrole to część działań na rzecz walki z terroryzmem i utrzymania stabilnej sytuacji w mieście.
Atak terrorystyczny w Chianch. Władze... Wczorajszy atak na biuro bezpieczeństwa publicznego w Xinjiangu chińskie władze określiły aktem terroru. Jak podają oficjalne media zginęło 8 napastników uzbrojonych w noże i materiały wybuchowe.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)