Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Metro w Warszawie. Przybędzie 6 nowych stacji

0
Podziel się:

Pierwsze prace ruszą w przyszłym roku. Zobacz plany.

Metro w Warszawie. Przybędzie 6 nowych stacji
(Kiclaw/stock.xchng)

7 stacji już jest - pora na więcej. Warszawski ratusz pracuje nad rozbudową drugiej linii podziemnej kolejki o kolejne 6 postojów. Trwa przetarg na ich budowę. Pierwsze prace mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Według planów, nowe stacje mają powstawać równocześnie po obu brzegach Wisły. - Ma to przynieść miastu więcej korzyści - wyjaśnia rzecznik stołecznego magistratu, Bartosz Milczarczyk.

- Osiedla na Pradze i Woli mają pójść za przykładem Kabat czy Bielan. Te końcowe stacje pierwszej linii doświadczyły dużego ożywienia inwestycyjnego po tym, jak zaczęło tam funkcjonować metro - wyjaśnia rzecznik.

W odróżnieniu od centralnego odcinka, kolejny etap inwestycji realizować będą dwa konsorcja. Miasto liczy, że prace będą prowadzone równolegle. Każde spowolnienie może opóźnić oddanie do użytku całej inwestycji, po obu końcach wagony muszą mieć bowiem możliwość zawracania.

Nowe stacje mają być gotowe w 2019 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Druga linia metra. Otwarcie nie w terminie Termin otwarcia drugiej linii stołecznego metra dla mieszkańców, czyli 14 grudnia, może być zagrożony. Ma to związek z awarią akumulatorów na jednej ze stacji.
Ewa Kopacz wychwala prezydent stolicy - _ Gdyby Warszawą rządziły osoby, które boją się Unii Europejskiej albo jej się wstydzą, to nigdy to metro by nie powstało _ - mówiła dziś premier.
Terroryści chcą zaatakować paryskie metro? Minister spraw zagranicznych Francji oświadczył, że informacje dostarczone przez Irakijczyków były dokładnie weryfikowane.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)