Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Merkel żąda od Putina wyjaśnień!

0
Podziel się:

Chodzi o najnowsze doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.

Merkel żąda od Putina wyjaśnień!
(Tim Reckmann/Flickr)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem do wyjaśnienia najnowszych doniesień o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy - poinformował rzecznik Merkel.

_ Ostatnie doniesienia o obecności rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy muszą zostać wyjaśnione _ - oświadczył Steffen Seibert. Przekazał, że kanclerz zaakcentowała w rozmowie z Putinem, że na Rosji spoczywa _ poważna odpowiedzialność za deeskalację (na Ukrainie) i kontrolę własnych granic _.

Według służb prasowych Kremla rozmówcy zgodzili się co do potrzeby _ pilnego zakończenia rozlewu krwi, poprawienia sytuacji humanitarnej na południowym wschodzie Ukrainy i konieczności wejścia na drogę politycznego rozwiązania _ kryzysu ukraińskiego. Putin poinformował o zamiarze dostarczenia kolejnego rosyjskiego transportu pomocy humanitarnej dla ludności obwodów donieckiego i ługańskiego - głosi oświadczenie Kremla.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko mówił wcześniej, że grupa rosyjskich żołnierzy w bojowych wozach piechoty przekroczyła granicę rosyjsko-ukraińską i wkroczyła do miasta Amwrosijewka; niedaleko od tego miejsca w poniedziałek zatrzymano 10 innych rosyjskich żołnierzy.

Po poniedziałkowym wtargnięciu rosyjskich żołnierzy źródło w rosyjskim resorcie obrony oświadczyło, że przypadkiem przekroczyli oni rosyjsko-ukraińską granicę. Natomiast Putin na konferencji prasowej we wtorek, przy okazji szczytu UE-Ukraina-Unia Celna, oświadczył, że rosyjscy żołnierze _ mogli znaleźć się na terytorium Ukrainy podczas patrolowania granicy _.

Zatrzymani w obwodzie donieckim utrzymują, co wynika z nagrań ich zeznań udostępnionych we wtorek mediom ukraińskim, że dowództwo informowało ich, że jadą na zwykłe ćwiczenia.

Kreml oficjalnie zaprzecza, by żołnierze z Rosji uczestniczyli w walkach na południowym wschodzie Ukrainy. Zaprzecza też, by FR dostarczała separatystom broń i sprzęt wojskowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin gra w chowanego. To pokaz dla Merkel? Prezydent Rosji postanowił udowodnić, że na tym terenie obowiązuje prawo silniejszego - pisze niemiecka gazeta.
Rosjanie o Merkel: Kontakty "na wagę złota" - _ Sam dialog jest w tej sytuacji niezwykle cenny; mamy nadzieję, że będzie kontynuowany _- powiedział Pieskow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)