Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Merkel i Obama zaniepokojeni eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy

0
Podziel się:

Obama rozmawiał telefonicznie z Merkel w drodze powrotnej do Waszyngtonu z podróży do Indii i Arabii Saudyjskiej.

Merkel i Obama zaniepokojeni eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy
(The White House / Flickr (CC 0))

Angela Merkel i Barack Obama są zaniepokojeni ponowny nasileniem się walk na wschodzie Ukrainy i dalszym wspieraniem separatystów przez Rosję - poinformował we wtorek Biały Dom po rozmowie telefonicznej kanclerz Niemiec i prezydenta USA.

Obama rozmawiał telefonicznie z Merkel w drodze powrotnej do Waszyngtonu z podróży do Indii i Arabii Saudyjskiej, gdy Air Force One wylądował na krótko w amerykańskiej bazie wojskowej w Ramstein w Niemczech, by zatankować paliwo.

Prezydent USA i kanclerz Niemiec byli zgodni, że Rosja nie dotrzymuje swych zobowiązań wynikających z zawartego w Mińsku we wrześniu porozumienia pokojowego.

Podkreślili także, że konieczne jest także jak najszybsze uruchomienie pomocy finansowej dla Ukrainy, by ustabilizować sytuację gospodarczą tego kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel złożyła w Davos ofertę Putinowi Propozycje mają zakończyć wojnę na Ukrainie i przyczynić się do zniesienia sankcji.
Rosja do USA: "To akt otwartej konfrontacji". _ - Kolejny raz w Waszyngtonie wysuwa się pod adresem Rosji bezpodstawne ogólnikowe oskarżenia i grozi się nowymi sankcjami - _powiedział przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.
Obama ostro. "Agresja Rosji zagraża światu" Na szczycie G20, Barack Obama stwierdził, że USA to jedyne supermocarstwo, które przewodzi społeczności międzynarodowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)