Notowania

rosja
05.06.2013 16:13

Mer Moskwy złożył dymisję

Dymisja Sobianina nie jest związana ani z jego stanem zdrowia, ani z żadnymi kłopotami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Rezygnacja * *Siergieja Sobianina * *została przyjęta przez prezydenta Władimira Putina. Moskwian we wrześniu czekają więc wybory nowego szefa władz miejskich.

Dymisja Sobianina nie jest związana ani z jego stanem zdrowia, ani z żadnymi kłopotami. Mer Moskwy postanowił, że zgodnie z nową ustawą o wyborze władz miejskich także mieszkańcy stolicy mają prawo do wyboru swojego przedstawiciela. Gdyby nie dymisja, Sobianin mógłby zasiadać na urzędzie jeszcze przez 2 lata.

Decyzję moskiewskiego mera poparło w doraźnie przeprowadzonych sondażach ponad 75 procent mieszkańców stolicy. Datę wyborów wyznaczy rada miejska. Najprawdopodobniej będzie to 8 września. Do tego czasu Sobianin będzie pełnił obowiązki mera. Chęć startu w wyborach zgłosili już przedstawiciele większości partii politycznych, również opozycja.

Czytaj więcej o sytuacji w Rosji w Money.pl
Wiersze pasażerów czytane w metrze. Gdzie? Najlepsze wiersze będą przez 2 lata odczytywane w wagonikach metra. To jeden z pomysłów na uczczenie w 2015 roku 80 urodzin podziemnej kolejki.
Awantura o gejów i lesbijki pod Dumą Policja w Moskwie zatrzymała w sobotę około 30 osób, które próbowały zorganizować manifestację w obronie praw mniejszości seksualnych.
Trzęsienie ziemi w Rosji. Niepokój w Moskwie W mieszkaniach i biurach przesuwały się meble i naczynia. Zaniepokojeni Moskwianie telefonowali na policję.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz