Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Memoriał" upomniał się o ukraińską pilotkę

0
Podziel się:

Stowarzyszenie Memoriał stanęło w obronie Nadji Sawczenko, którą Komitet Śledczy oskarża o współudział w zabójstwie pracowników rosyjskiej telewizji.

"Memoriał" upomniał się o ukraińską pilotkę
(Youtube/PRTSCR)

Rosyjscy obrońcy praw człowieka żądają uwolnienia ukraińskiej pilotki. Stowarzyszenie Memoriał stanęło w obronie Nadji Sawczenko, którą Komitet Śledczy oskarża o współudział w zabójstwie pracowników rosyjskiej telewizji.
Kobieta służyła w jednym z ochotniczych batalionów ukraińskiej armii. Na przełomie czerwca i lipca, została porwana przez prorosyjskich separatystów i wywieziona do Rosji. Rosyjscy prokuratorzy uznali, że kobieta naprowadzała ogień artyleryjski na rosyjskie ekipy telewizyjne.

W wyniku jednego z ostrzałów zginęli pracownicy telewizji _ Rossija _. _ Ewidentnie polityczne motywy postępowania karnego, dają podstawy do żądania natychmiastowego i bezwarunkowego zwolnienia Sawczenko z aresztu _ - napisali w swoim oświadczeniu rosyjscy obrońcy praw człowieka ze stowarzyszenia _ Memoriał _.

Kobieta obecnie przebywa w jednym z rosyjskich ośrodków medycznych, gdzie przeprowadzane są badania jej zdrowia psychicznego. Komitet Śledczy zamierza postawić ją przed sądem, pod zarzutem współudziału w zabójstwie obywatela Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejni zakładnicy ze Słowiańska wolni? Według agencji Interfax są to dwaj spośród trzech oficerów jednostki specjalnej SBU Alfa, zatrzymani w ubiegłym tygodniu.
Mocne słowa Turczynowa na temat Rosji Jego zdaniem porwanie obserwatorów wojskowych OBWE na wschodniej Ukrainie nie byłoby możliwe bez przyzwolenia albo nawet bezpośredniej wskazówki Rosji.
Polskie władze wzywają do natychmiastowego uwolnienia Polaka. Separatyści chcą wymiany Mer Słowiańska zapowiedział, że dzisiaj na pewno nie dojdzie do wypuszczenia zakładników.
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)