Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Meksyk: Demonstracje po uprowadzeniu 43 studentów

0
Podziel się:

Na ulicach wielu meksykańskich miast dziesiątki tysięcy demonstrantów
domagało się wyjaśnienia losu 43 studentów, uprowadzonych w stanie Guerrero.

Meksyk: Demonstracje po uprowadzeniu 43 studentów
(PAP/EPA)

Na ulicach wielu meksykańskich miast dziesiątki tysięcy demonstrantów domagało się w środę wyjaśnienia losu 43 studentów, uprowadzonych blisko dwa tygodnie temu w stanie Guerrero, w południowo-zachodniej części kraju.

Około 15 tysięcy ludzi zebrało się na centrum stolicy kraju. Demonstranci skandowali: _ Gdzie oni są, gdzie są nasze dzieci _.

W stolicy stanu Guerrero, Chilpancingo, około 10 tysięcy osób domagało się wyjaśnienia losu porwanych studentów. _ Zabrali ich żywych, żywych też chcemy ich z powrotem _ - krzyczeli demonstranci.

43 studentów uprowadzono w mieście Iguala w stanie Guerrero podczas starć młodzieży z policją. Kilka dni temu w pobliżu tego miasta odkryto pięć zbiorowych grobów, z których wydobyto 28 ciał, w znacznej części zwęglonych.

Policja zatrzymała dwóch członków jednego z lokalnych gangów, którzy podczas przesłuchania przyznali się do zamordowania 17 studentów. Zeznali także, że w porwanie zaangażowana była także policja.

Na razie śledczy nie są w stanie zweryfikować tych zeznań. Identyfikacja ciał znalezionych w zbiorowych grobach może potrwać nawet dwa miesiące.

Tymczasem koledzy i krewni studentów mówią wprost, że za ich porwanie odpowiedzialny jest rząd. Rzecznik organizacji broniącej praw człowieka Amnesty International, Perseo Quiroz, powiedział, że od wielu lat władze Meksyku tolerują porwania ludzi i przemoc.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowe groby porwanych w Meksyku 28 ciał wydobyto z mogił , które odkryto w pobliżu miasta Iguala, gdzie w ubiegłym tygodniu zaginęło 43 studentów.
Zaginęło 40 studentów. Znaleźli zbiorowy grób Ciała znaleziono na przedmieściu miasta Iguala, gdzie w demonstracji tydzień temu zginęło sześć osób, a 43 studentów jest zaginionych.
Najpotężniejszy narkotykowy boss zatrzymany Hector Beltran Leyva był jednym z nielicznych królów meksykańskiego podziemia narkotykowego, który pozostawał przy życiu i na wolności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)