Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mediolan - szczyt Azja-Europa. Putin spóźniony

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w czwartek do Mediolanu na szczyt Azja- Europa (ASEM).

Mediolan - szczyt Azja-Europa. Putin spóźniony
(World Economic Forum)
bEJugzNN

Późnym wieczorem spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w jednym z mediolańskich hoteli - informuje agencja dpa.

Rosyjski przywódca przybył do stolicy Lombardii z Belgradu ze znacznym opóźnieniem i na uroczystą kolację dotarł już po jej rozpoczęciu.

W kolacji w mediolańskim Palazzo Reale uczestniczyło 50 szefów państw i rządów z Europy i Azji, przybyłych na dwudniowy szczyt ASEM. Polskę reprezentuje na nim premier Ewa Kopacz.

bEJugzNP

Na przyjęcie Putin przyjechał już po przemówieniu powitalnym, które wygłosił prezydent Włoch Giorgio Napolitano.

Merkel rozmawiała już z Poroszenką w czwartek po południu. Agencja Ansa podała, że późnym wieczorem Władimir Putin oczekiwany był w mediolańskiej willi byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, z którym przyjaźni się od lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin otrzymał najwyższe oznaczenie Władze serbskie twierdzą, że respektują integralność terytorialną Ukrainy i nie popierają aneksji Krymu, jednocześnie odmówiły nałożenia sankcji na Rosję.
Poroszenko i Putin będą rozmawiać. Pokój? Prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin, uzgodnili telefonicznie format rozmów, które przeprowadzą w czwartek w Mediolanie na marginesie szczytu Azja Europa (ASEM) - podały służby prasowe Poroszenki.
Rosyjska prasa o Putinie: Świat mu nie wierzy Gazety przypominają, że tylko w ostatnich miesiącach najważniejsi gracze na światowej arenie zrezygnowali ze spotkań z Władimirem Putinem.
bEJugzOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)