Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Meczu nie było, a Skarb Państwa może stracić nawet 1,5 miliona złotych

0
Podziel się:

NIK złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za podpisanie umowy na zorganizowanie meczu o piłkarski Superpuchar Polski.

Meczu nie było, a Skarb Państwa może stracić nawet 1,5 miliona złotych
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bFeWMyIB

NIK złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za podpisanie umowy na zorganizowanie meczu o piłkarski Superpuchar Polski. Chodzi o spotkanie Legia Warszawa-Wisła Kraków, które miało się odbyć na Stadionie Narodowym w lutym 2012 roku.

Do meczu jednak nie doszło ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa na stadionie. Mimo to umowa została podpisana - tłumaczy Zbigniew Matwiej, kierownik wydziału prasowego NIK.

Jak dodaje, żadna ze służb decydujących o możliwości rozegrania meczu nie wyraziła na to zgody. Jednak dokumentacja pokazuje, że wbrew stanowisku służb porządkowych, kilka dni później tę umowę zawarto z Ekstraklasą - powiedział Zbigniew Matwiej.

bFeWMyID

Jak podaje tvn24.pl, umowę podpisał szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Zbigniew Matwiej dodaje, że istnieje realne zagrożenie, że Skarb Państwa będzie musiał zapłacić na rzecz Ekstraklasy karę umowną w wysokości 1,5 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrola NIK. Skarb Państwa traci miliony W latach 2009 -2012 do kasy państwa nie wpłynęło 30 mln zł opłat za korzystanie z gruntów państwowych.
NIK krytykuje ministrów. 36 mln zł źle wydane NIK wystawiła negatywną ocenę działania poszczególnych ministrów sportu i turystyki, którzy odpowiadali za realizację budowy Stadionu Narodowego.
NIK ocenił szkoły na przyjęcie sześciolatków Według kontrolerów dalszego dostosowania wymagają stołówki i toalety szkolne.
bFeWMyJe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)