Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mecze na stadionach Legii i Lecha bez kibiców

0
Podziel się

Zakaz wprowadzili wojewodowie mazowiecki i wielkopolski. W obawie przed stadionowymi bandytami.

Mecze na stadionach Legii i Lecha bez kibiców
(PAP/Tytus Żmijewski)
bEhbQtMB

Aktualizacja 17:20

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zapowiedział, że piątkowy mecz piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce może się odbyć tylko bez udziału publiczności. Wojewoda wielkopolski ogłosił decyzję, na mocy której zamyka stadion przy Bułgarskiej na sobotni mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze.

Warta Poznań może zagrać w niedzielę z Sandecją Nowy Sącz przy pełnych trybunach.

We wtorek pseudokibice zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy, gdzie w finale krajowego pucharu Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań.

bEhbQtMD

Premier Donald Tusk podkreślił, że _ stadiony nie mogą być po to, by stały się siedzibą komfortową dla chuliganów, nie do przyjęcia dla przyzwoitych kibiców i ludzi _. _ Wszędzie tam, gdzie policja będzie wnosiła o zamykanie stadionów i odbywanie meczy bez udziału publiczności ze względu na bezpieczeństwo, ład i porządek, tam wojewodowie będą taką decyzję podejmować _ - powiedział premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t138779.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;wypowiada;wojne;kibolom;jak;trzeba;bedzie;to;zamkniemy;stadiony,121,0,823161.html) Tusk wypowiada wojnę kibolom. "Jak trzeba będzie to zamkniemy stadiony"
Poinformował, że _ dzisiaj oceny negatywne, ze względu na zachowania kibiców w czasie finału Pucharu Polski, policja przygotowała w odniesieniu do stadionów w Poznaniu i w Warszawie _.

Zapowiedział, że jeszcze tego dnia należy spodziewać się decyzji wojewodów - mazowieckiego i wielkopolskiego - w sprawie ewentualnego zamknięcia dla publiczności stadionów Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Na późniejszej konferencji prasowej Jacek Kozłowski poinformował, że piątkowy mecz piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce może się odbyć tylko bez udziału publiczności.

bEhbQtMJ

Tusk zaznaczył też, że wobec organizatorów rozgrywek będą formułowane bardzo precyzyjne oczekiwania, _ tak by wszyscy dokładnie wiedzieli co trzeba zrobić, aby stadion mógł być do dyspozycji publiczności _.

_ - Jeśli w przyszłości, po otwarciu stadionu, złe zdarzenia będą miały miejsce, te stadiony będą zamykane na dłużej i tak długo, jak będzie tego wymagała sytuacja - bezpieczeństwo ludzi, porządek i ład _ - oświadczył premier.

_ - Chcę też zwrócić się do wszystkich kibiców - sam jestem jednym z nich - że bardzo byśmy chcieli, aby kibice nie byli wiodącym tematem. Wbrew napisom na transparentach na niektórych stadionach, niestety zachowania kibiców, a raczej chuliganów, to nie jest temat zastępczy. Okazało się, że jest to jeden z głównych tematów bezpieczeństwa i porządku w Polsce, nie tylko dla mojego rządu, ale i dla zwykłych, normalnych ludzi _ - powiedział premier.

_ - Dlatego _- podkreślił - _ w interesie kibiców, klubów piłkarskich, polskiego sportu jest, by wszyscy wyciągnęli z tego natychmiast wnioski _. _ My w tej kwestii już na pewno nie ustąpimy ani o krok _ - zapowiedział Tusk.

bEhbQtMK

Stadiony Legii i Lecha to jedne z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Pod koniec maja do użytku zostanie oddana ostatnia trybuna na stadionie Legii i ten osiągnie pojemność 31 tys. widzów. Na obiekt Lecha może wejść 44 tys. widzów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;sposob;na;kiboli;wojewoda;bedzie;decydowal;czy;mecz;sie;odbedzie,157,0,822941.html) Nowy sposób na kiboli? Wojewoda będzie decydował czy mecz się odbędzie Minister sprawiedliwości zapowiada zmiany w przepisach. _ Finał Polski w takich warunkach nie miał prawa się odbyć _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;chce;wiecej;informacji;o;kibolach,78,0,823630.html) Miller chce więcej informacji o kibolach Chodzi o zadymę na przedwczorajszym meczu w Bydgoszczy.
bEhbQtNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)