Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mecz Rosja-Grecja. Nie będzie drugiego przemarszu Rosjan

0
Podziel się:

Policja szykuje wzmocnione oddziały, bo na drodze kibiców na Stadion Narodowy mogą się pojawić grupy chuliganów, zarówno z Polski jak i z Rosji.

Mecz Rosja-Grecja. Nie będzie drugiego przemarszu Rosjan
(Beata Ratuszniak)

Nie będzie dzisiaj kolejnego zorganizowanego przemarszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy. Rosjanie grają tam o 20.45 z Grekami. Jak do tej pory do stołecznego ratusza nie wpłynęło żadne pismo związane z tą sprawą. Wiadomo jednak, że grupy Rosjan jakoś muszą się dostać na mecz i z pewnością na moście Poniatowskiego, którym kibice docierają na stadion, będzie wielu fanów piłki nożnej z Federacji Rosyjskiej. * *W stołecznej Strefie Kibica spodziewanych jest natomiast tylu kibiców, ilu przyszło obejrzeć poprzednie mecze polskiej reprezentacji, a nawet więcej - powiedział wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Aktualizacja 14:17

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz przypomniał, że dróg dojścia czy dojazdu na stadion jest wiele. - _ Dedykowane trasy to jest most Poniatowskiego i most Świętokrzyski. Kibice mogą dostać się też na stadion transportem publicznym, bo wszyscy ci, którzy mają bilety na mecz mogą darmowo skorzystać z naszej komunikacji _ - powiedział wiceprezydent.

Na drodze kibiców na Stadion Narodowy niestety mogą się pojawić grupy chuliganów, zarówno z Polski jak i z Rosji. Media od wczoraj donoszą, ze w Warszawie może dojść do kolejnych zamieszek w czasie, gdy na boisku będzie grać drużyna narodowa Rosji z reprezentacją Grecji.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m219796.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pseudokibice;zatrzymani;dzieki;zapisom;z;monitoringu,29,0,1106461.html) *Bojówkarze Legii zatrzymani dzięki zdjęciom * Według nieoficjalnych informacji kolejni zatrzymani pseudokibice są powiązani z _ bojówkami _ Legii Warszawa. Rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński zapewnia, że służby porządkowe są odpowiednio przygotowane na wieczorny mecz, a policja sprawdza każdy sygnał o ewentualnym zagrożeniu.

- _ Chciałbym uspokoić, jesteśmy przygotowani do zapewnienia bezpieczeństwa. I chciałbym stanowczo podkreślić, jeśli ktokolwiek będzie chciał złamać prawo w Warszawie natychmiast spotka się z naszą natychmiastową reakcją _- zapowiedział Maciej Karczyński

Mimo tych zapewnień, policja szykuje wzmocnione oddziały. Do pomocy stołecznym funkcjonariuszom przysłano policjantów z Gdańska i Krakowa. bezpieczeństwa na warszawskich ulicach w czasie meczu Rosja-Grecja ma strzec około sześciu tysięcy policjantów.

We wtorek - w dniu meczu Polska-Rosja - przez stołeczną Strefę Kibica przewinęło się 150 tys. osób, podczas meczu było 85 tys. osób. Dzisiaj strefie transmitowany będzie mecz Czechy-Polska.

Wojciechowicz podkreślał na konferencji prasowej, że w strefie jednocześnie może bawić się nawet 100 tys. kibiców. Przypomniał, że w Fan Zonie dostawiono dwa dodatkowe telebimy.

Dyrektor stołecznego Biura Promocji Miasta Katarzyna Ratajczyk powiedziała, że kibice będą mogli obejrzeć w strefie transmisję meczu Czechy-Polska, a następnie - bezpośrednio po nim - retransmisję spotkania Grecja-Rosja. Jak tłumaczyła, mecze nie mogą być transmitowane jednocześnie, np. na różnych telebimach, bo byłoby to wbrew zasadom UEFA.

Przed meczami - o godz. 17.30 - w strefie będzie można wysłuchać koncertu zespołu Blenders.

Ratajczyk podkreśliła, że działanie Strefy Kibica zbliża się do półmetka; pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie. - _ Kto jeszcze nie był, to czas nas odwiedzić _ - zapraszała.

Wojciechowicz przypomniał zaś, że dzisiaj - jak zwykle w dni meczowe - w stolicy będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Na 4 godziny przed meczem Rosja-Grecja z ruchu wyłączona zostanie część Mostu Poniatowskiego, a także Mostu Świętokrzyskiego oraz Wybrzeże Szczecińskie.

Wiceprezydent Warszawy zwrócił też uwagę na zmiany w transporcie kolejowym po meczu. Będą dodatkowe pociągi m.in. w kierunku lotniska, a część pociągów - zamiast z Dworca Śródmieście - odjedzie z Dworca Centralnego.

Wojciechowicz podkreślił, że chodzi o to, by _ potoki pasażerskie _ podzielić na dwie części, aby kibice mogli bezpiecznie dotrzeć do domów.

Władze miasta podsumowały też piątek w stolicy. - _ Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że wczoraj w Warszawie we wszystkich punktach istotnych, w Strefie Kibica, było spokojnie i nie dochodziło do jakichś nadzwyczajnych wydarzeń _ - mówił Wojciechowicz.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobry Rusek to martwy Rusek? Jan Płaskoń pisze, co jest najskrytszym marzeniem kiboli.
Pierwsze wyroki dla zadymiarzy. Ile dostali? Sąd rozpatruje też sprawę Rosjanina, który rzucił petardę na boisko.
Roman Giertych ma pomysł na walkę z kibolami Były wicepremier, dziś adwokat, proponuje by szef MSW dostał nowe uprawnienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)