Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serbia
24.05.2012 23:13

Masakra w Srebrenicy. Podejrzany deportowany do kraju

Były dowódca brygady policji Serbów bośniackich Dejan Radojković został deportowany z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

*Były dowódca brygady policji Serbów bośniackich Dejan Radojković, oskarżony w Bośni i Hercegowinie o udział w masakrze około 8 tys. Muzułmanów w Srebrenicy w 1995 r., został deportowany z USA - poinformowały w czwartek amerykańskie władze. *

61-letni Radojković, eskortowany przez amerykańskich agentów federalnych, przyleciał w czwartek do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny (BiH). Na lotnisku przejęli go sarajewscy policjanci.

Bośniacka prokuratura oskarża Radojkovicia o udział w masakrze dokonanej na ok. 8 tysiącach muzułmańskich mężczyzn i chłopców w Srebrenicy w lipcu 1995 roku. Według prokuratury Radojković był jednym z dowódców specjalnej brygady MSW Serbów bośniackich i wykorzystał swą pozycję, by ułatwiać dokonywanie zbrodni.

Radojković przybył do USA w 1999 roku. Aresztowano go w Las Vegas w styczniu 2009 r. po wspólnym dochodzeniu przeprowadzonym przez władze USA i BiH. W areszcie amerykańskim przebywał ponad trzy lata. W lutym odrzucono jego odwołanie, co umożliwiło deportację.

Czytaj więcej w Money.pl
Serbia: Mladić odwiedził grób córki W asyście policji b. dowódca sił Serbów bośniackich Ratko Mladić odwiedził grób swojej córki Any na cmentarzu w Belgradzie.
Wyjawili, kiedy wznowią proces zbrodniarza Proces byłego dowódcy Serbów bośniackich, generała Ratko Mladicia, odroczony bezterminowo 17 maja, zostanie wznowiony 25 czerwca.
"To nacjonalista, spadkobierca Miloszevicia" Wynik niedzielnych wyborów pogrążył Serbię w klimacie politycznej niepewności i zaniepokoił cały region - komentuje Reuters.
Tagi: serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz