Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Masakra studentów w Nigerii. Bezwzględni zabójcy zamordowali 27 osób

0
Podziel się:

Napastnicy wiedzieli, kogo mają zabić. Gdy wchodzili do środka, wzywali ofiary po nazwisku i zabijali je.

Masakra studentów w Nigerii. Bezwzględni zabójcy zamordowali 27 osób
(S Martin/CC/Flickr)

Co najmniej 27 studentów Politechniki Federalnej w Mubi na północnym wschodzie Nigerii zostało zabitych w ataku, do którego doszło wczoraj w nocy na terenie akademika - podały władze. To kolejny atak na studentów w ostatnich dniach.

Z wcześniejszego bilansu wynikało, że zginęło 26 osób. Podawano też, że atak miał miejsce dziś.

_ - Zabójcy chodzili z pokoju do pokoju, mordując jednego po drugim _ - powiedział świadek Mohammed Awal, który nie ucierpiał w ataku. Dodał, że niektóre osoby zostały zastrzelone, a inne zabite maczetami.

W stanie Adamawa, w którym leży Mubi, podobnie jak na północy Nigerii działają islamscy rebelianci.

_ - Napastnicy wiedzieli, kogo mają zabić. Gdy wchodzili do środka, wzywali ofiary po nazwisku i zabijali je, gdy się przyznawały. Niektóre osoby zostawili w spokoju _ - powiedział rzecznik stanowej policji Mohammed Ibrahim.

Wyjaśnił, że w zeszłym tygodniu policja przeprowadziła rewizję w akademiku w ramach akcji wymierzonej w sektę Boko Haram. Podczas operacji zarekwirowano broń, w tym ręczny granatnik przeciwpancerny, kilkanaście bomb domowej roboty, noży i karabinów automatycznych.

Zdaniem Ibrahima nie można wykluczyć, że za atakiem stali bojownicy z Boko Haram, którzy przeniknęli do środowiska studentów.

W ostatnim czasie na bramie do żeńskiego akademika znaleziono ostrzeżenie, napisane najpewniej przez członków Boko Haram, w którym nakazali oni ewakuację szkoły - powiedział student Politechniki Federalnej Danjuma Aiso.

Boko Haram ma swoje komórki w Adamawa i już wcześniej dokonywała tam zamachów na studentów - poinformował rzecznik krajowej agencji do spraw kryzysowych Yushua Shuaib.

Dodał, że nie wiadomo jeszcze, ilu dokładnie jest zabitych i rannych. Źródła w siłach bezpieczeństwa i niektórzy świadkowie twierdzą, że ofiar śmiertelnych jest 40.

Policja bada również, czy do zabójstw doszło w wyniku walki rywalizujących ugrupowań w związku z niedzielnymi wyborami do władz związku studentów - powiedział Shuaib. Według niego ataku mogli dokonać niezadowoleni z tych wyborów.

To już kolejny atak wymierzony w studentów w ostatnich dniach. W sobotę trzech studentów zostało zabitych w pobliżu kampusu w mieście Maiduguri na północnym wschodzie kraju.

Sekta Boko Haram uważana jest za największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w Nigerii. Islamscy rebelianci, którzy dążą do utworzenia na północy kraju kalifatu, w którym ma obowiązywać islamskie prawo, oskarżani są o śmierć ponad tysiąca osób, od kiedy zintensyfikowali walkę w 2010 r.

W poniedziałek rzekomy przywódca Boko Haram umieścił w internecie nagranie, w którym zapewniał, że organizacja będzie kontynuowała walkę. Wykluczył możliwość przeprowadzenia rozmów pokojowych z rządem, jeśli kontynuowane będą operacje wymierzone w członków sekty.

Czytaj więcej w Money.pl
Masakra w Chinach. Nastolatek zabijał nożem Nastolatek o nazwisku Li, uzbrojony w nóż, wtargnął do domu swej dziewczyny, krótko po tym jak się z nią pokłócił, i zabił dwóch jej krewnych.
Zamach na katolicki kościół. 3 osoby nie żyją Czerwony Krzyż poinformował, że celem ataku była katolicka Katedra Św. Jana w Bauchi.
Zmniejszyli karę Polakom skazanym w Szwecji Dwaj Polacy skazani na karę dożywotniego więzienia za brutalne zamordowanie starszego małżeństwa spędzą w więzieniu 15 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)