Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Martin Schulz na konwencji krajowej SLD "to transakcja wiązana"

0
Podziel się:

Członkowie Sojuszu, przez aklamację udzielili rekomendacji kandydatowi Partii Europejskich Socjalistów na stanowisko szefa Komisji Europejskiej w następnej kadencji.

Na zdj. Martin Schulz
Na zdj. Martin Schulz (imago stock&people/EAST NEWS)
bFggNSjV

Politolog Olgierd Annusewicz uważa, że SLD chciało się pokazać obok europejskiego polityka, czego ceną będą głosy poparcia ich europarlamentarzystów. Annusewicz dodał, że w tym momencie próby kształtowania polityki zagranicznej przez Sojusz wyglądają groteskowo. Być może kiedyś to się zmieni, bo poparcie dla SLD rośnie, może Leszek Miller będzie kiedyś wicepremierem. Nie mnie na razie jest to partia, która w ostatnich wyborach parlamentarnych miała najsłabszy wynik.

Podczas swojego wystąpienia na konwencji w Sosnowcu Martin Schulz twierdził, że obywatele nie oczekują, że politycy zrobią ich milionerami, ale że zagwarantują im przyzwoite życie - będą mieć 8-godzinną pracę i dość pieniędzy, by żyć godnie. Dodał, że widzi Polskę jako część Unii Europejskiej, która będzie w stanie zapewnić taki dobrobyt swoim obywatelom.

Leszek Miller nazwał natomiast Schulza _ przyjacielem Polski i socjaldemokracji _. Podkreślał, że niemiecki polityk zabiegał o korzystne dla naszego kraju rozstrzygnięcia dotyczące następnej perspektywy budżetowej Unii.

bFggNSjX
Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecki polityk: Niech Polska i Tusk pomogą Szef Parlamentu Europejskiego przypominał, że wczoraj ogromną większością głosów eurodeputowani odrzucili uzgodnione w lutym porozumienie w sprawie nowego wieloletniego budżetu UE.
Powrócimy do podziału na 49 województw? Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawił propozycje zmian podczas dzisiejszej Konwencji Krajowej partii w Sosnowcu.
SLD poparło kandydaturę Schulza do Brukseli Przewodniczący SLD Leszek Miller nazwał Schulza przyjacielem Polski i socjaldemokracji.
bFggNSky
KOMENTARZE
(0)