Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marszałek Sejmu rozpoczął wizytę w Finlandii

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu prosił o bogate prezenty dla wszystkich, którzy na nie zasłużyli. Mikołaj zapewnił, że da się to zrobić.

Marszałek Sejmu rozpoczął wizytę w Finlandii
(PAP/Rafał Guz)
bEKfIdvV

1/5

fot: PAP/Rafał Guz

Na początku jednodniowej wizyty w Finlandii marszałek Sejmu spotkał się ze Świętym Mikołajem. Sikorski ma też w planie spotkanie z prezydentem Saulim Niinistö i premierem Alexandrem Stubbem. Rozmowy mają dotyczyć współpracy w sektorach energetyki, obronności i gospodarki.

Podczas spotkania z Mikołajem Radosław Sikorski prosił o bogate prezenty dla wszystkich, którzy na nie zasłużyli. Mikołaj zapewnił, że da się to zrobić.

bEKfIdvX

Zaplanowano też rozmowy polskiego marszałka Sejmu z przewodniczącym fińskiego parlamentu Eero Olavim Heinäluomą oraz przedstawicielami sił politycznych w parlamencie.

Marszałek Sejmu otworzy także Konsulat Honorowy w Rovaniemi, czyli wiosce świętego Mikołaja. Konsulat będzie pierwszym urzędem polskim na Kole Podbiegunowym. Tam też posłowie odwiedzą uniwersyteckie Centrum Arktyczne.

Wizyta w Centrum Arktycznym Uniwersytetu Lapońskiego jest związana z rozwojem współpracy gospodarczej i naukowej w tym regionie. Obecnie w Centrum, które zajmuje się badaniami Arktyki, pracuje trzech Polaków, kilku innych natomiast nawiązało współpracę w ramach projektów badawczych.

W przyszłym roku rusza rządowy program GoArctica, którego celem jest promocja i wsparcie polskich firm zainteresowanych inwestowaniem w Arktyce.

bEKfIdwd
Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna broni swojego poprzednika - _ Wczorajsze i poranne niezręczności zostały zamknięte bardzo jasnym komunikatem. Dyplomacja nie lubi rozgłosu i hałasu, lubi ciszę _ - mówi szef MSZ.
Sikorski w norweskim sztabie. Po co? Wizyta szefa polskiego MSZ potrwa dwa dni. W jej trakcie zostanie także poruszona kwestia wrześniowego szczytu NATO w Walii, projektu Partnerstwa Wschodniego oraz działań w ramach Rady Arktycznej i Rady Morza Bałtyckiego.
Pomocnik Mikołaja to "negatywny stereotyp" Czarny Piotruś , który w Holandii jest pomocnikiem Świętego Mikołaja, promuje negatywne stereotypy dotyczące czarnoskórych osób - uznał sąd w Amsterdamie.
bEKfIdwy
KOMENTARZE
(0)